Partnerzy serwisu:
Przetargi

Przewozy Regionalne z trzyletnią umową w województwie dolnośląskim

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-04-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PRZETARGI
Przewozy Regionalne z trzyletnią umową w województwie dolnośląskim
Fot. Paweł RydzyńskiPrzewozy Regionalne w Dolnośląskiem będą jeździć przez przynajmniej 3 i pół roku
Urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego zmienił zdanie co do okresu na jaki Przewozom Regionalnym powierzona zostanie usługa wykonywania przewozów na części linii kolejowych w regionie.

Los Przewozów Regionalnych w województwie dolnośląskim w ubiegłym roku sprawiał wrażenie bardzo niepewnego. Samorządowcy z Wrocławia uważają, że ich własny przewoźnik, jakim są Koleje Dolnośląskie, jest od PR bardziej efektywny i tańszy. Nie chcieli zgodzić się na 5-letnią umowę z Przewozami Regionalnymi (jaką zadeklarowała większość marszałków województw), warunkującą, zdaniem zarządu spółki, sukces restrukturyzacji. Pierwszą jaskółką tego, że podejście samorządu do przyszłości PR na Dolnym Śląsku zmienia się, była wypowiedź byłego już prezesa PR Tomasza Pasikowskiego dla „Rynku Kolejowego” z początku marca.

– Zasygnalizowano nam, że możliwe jest zawarcie umowy 3-letniej na okres od grudnia 2016. Nasz zespół negocjuje z przedstawicielami Dolnego Śląska zawarcie takiej umowy do końca 2018 roku, czyli do końca restrukturyzacji. Mamy już informacje o zaplanowanej dla nas liczbie pociągokilometrów. Ona będzie maleć, ale nie tak mocno, jak zakładaliśmy to w planach dla tego województwa jeszcze w zeszłym roku – mówił Tomasz Pasikowski. Wiadomo, że do 2018 zwiększy się nieznacznie zakres pracy Kolei Dolnośląskich, właśnie kosztem PR.

Opublikowane wcześniej na stronie urzędu marszałkowskiego ogłoszenie zakładało, że PR po liniach kolejowych w województwie jeździć będzie na podstawie jednorocznego powierzenia usługi. Tryb udzielenia zamówienia przewoźnikowi właśnie się nie zmienił, jednak zmianie uległa jego długość. Od 1 stycznia 2017 Przewozy Regionalne będą wykonywać usługę przez 3 lata.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wyceny oddziałów Przewozów Regionalnych na razie nie będzie

Prawo i polityka

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Wyceny oddziałów Przewozów Regionalnych na razie nie będzie

Prawo i polityka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5