Partnerzy serwisu:
Pasażer

Jakich połączeń dalekobieżnych brakuje? PKP Intercity zapytało pasażerów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-04-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Jakich połączeń dalekobieżnych brakuje? PKP Intercity zapytało pasażerów
Fot. RK
PKP Intercity przeprowadziło konsultacje społeczne, w których podróżni mogli wyrazić swoje opinie na temat rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity na sezon 2017/2018. – W tym roku wpłynęło blisko 3600 ankiet. Najchętniej uwagi zgłaszali mieszkańcy województw mazowieckiego i wielkopolskiego – poinformował Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Przez tydzień, od 8 do 15 marca, trwały konsultacje społeczne dotyczące nowej oferty przewoźnika na sezon 2017/2018, która zostanie wdrożona 10 grudnia 2017 r. W ramach akcji, z interaktywnego formularza umieszczonego na stronie internetowej PKP Intercity skorzystano blisko 3 600 razy.

– Nadesłane uwagi i sugestie pokazują, że pasażerowie są zainteresowani udziałem w tworzeniu siatki połączeń. Teraz czas na analizę zgłoszonych propozycji – mówi Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Podróżni postulowali m.in. o poranny skład z Gorzowa Wielkopolskiego do Warszawy, większą liczbę połączeń ze Śląska na Mazury, z Krakowa do Białegostoku czy więcej nocnych pociągów w relacji Piła – Bydgoszcz oraz Poznań – Częstochowa Stradom przez Lubliniec. Pasażerowie z Pomorza Środkowego wnioskowali o lepsze skomunikowanie Słupska z Warszawą, Poznaniem oraz Wrocławiem.

Konsultacje społeczne w liczbach

Ze względu na wiek, najliczniej pomysły zgłaszały osoby młode: do 26 roku życia (44,5%) oraz pomiędzy 27 a 35 rokiem życia (26%). Respondenci powyżej 45 lat stanowili ok. 10% uczestników konsultacji. Najchętniej swoje opinie wyrażali mieszkańcy województw: mazowieckiego (13,3%), wielkopolskiego (11,3%) i warmińsko-mazurskiego (9,5%). Najmniejsza liczba ankiet wpłynęła z regionów: opolskiego (1,7%), świętokrzyskiego (2,7%) i podlaskiego (2,9%).

Połowę respondentów stanowili mieszkańcy miast powyżej 100 tys. mieszkańców (50,7%). Kolejną grupę stanowili mieszkańcy miast powyżej 500 tys. mieszkańców (19,0%). Najrzadziej wypowiadali się mieszkańcy miast do 10 tys. mieszkańców (5,6%).

Odpowiedzieli głównie okazjonalni pasażerowie

W konsultacjach społecznych wzięli udział głównie pasażerowie korzystający z biletów jednorazowych (83,1%). Posiadacze biletów okresowych stanowili 12,1%. Dużą aktywnością wykazali się również studenci (31,8%). 1/3 ankietowanych to osoby jeżdżące w celach prywatnych, innych niż turystyczne (np. odwiedziny u rodziny). Dojeżdżający do pracy lub podróżujący służbowo stanowili 32,8%. 21% respondentów to podróżni dojeżdżający do szkoły lub na uczelnię.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5