Partnerzy serwisu:
Pasażer

Jak pojadą pociągi regionalne na Podlasiu w styczniu 2017 r.?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Jak pojadą pociągi regionalne na Podlasiu w styczniu 2017 r.?
fot. Rafał Jasiński
Organizator kolejowych przewozów w województwie i przewoźnik zapowiedzieli wyraźne zwiększenie liczby połączeń. Opublikowana na Portalu Pasażera nieostateczna wersja rozkładu jazdy pociągów potwierdza poważne zwiększenie liczby pociągów regionalnych kursujących po województwie podlaskim.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Przewozy Regionalne Oddział Podlaski zapowiedział poważne zwiększenie liczby połączeń w nowym rozkładzie jazdy. Z materiałów przekazanych przez białostocki oddział PR wynika, że od stycznia przyszłego roku zamiast 45 pociągów będzie kursowało ich 68. Więcej połączeń ma być na większości obsługiwanych przez przewoźnika trasach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły już roczny rozkład jazdy pociągów 2016/2017. Dane tam zawarte nie są wprawdzie ostateczną wersją planu kursowania pociągów, jednak pozwalają na wstępne zapoznanie się z siatką połączeń. Zgodnie z zapowiedziami, więcej pociągów pojedzie na większości trasach – względem obowiązującego rozkładu jazdy więcej pociągów Regio nie pojawi się jedynie na odcinku Czeremcha – Siedlce, wspólnie obsługiwanym przez dwóch największych przewoźników w kraju. Najwięcej pociągów po w dni robocze – najmniej w soboty.

Jakie pociągi 2 stycznia?

Najbogatsza siatka połączeń pozostaje na odcinku Białystok – Łapy – Szepietowo. Dla dojeżdżających pociągiem do pracy i szkół od poniedziałku do piątku będzie można dojechać do stolicy regionu na godzinę 6, 7, 8 i 9. W przeciwnym kierunku, w czasie szczytu przewozowego, składy pojadą na około kwadrans przed pełną 15, 16, 17 i 19. Z Białegostoku ostatni pociąg w dobie odjedzie o godzinie 22:47.

Zwiększy się również liczba połączeń między Białymstokiem a Sokółką, gdzie dojeżdżają składy łączące stolicę regionu z Kuźnicą Białostocką i Suwałkami. Przykładowo do największego miasta województwa będzie dogodny dojazd na godziny 7, 8, 9 i 11 pociągami na zmianę z Kuźnicy i Suwałk. Z Białegostoku do Sokółki w czasie szczytu przewozowego pociągi będą miały następujące godziny odjazdów: 14:47 (do Suwałk), 15:24, 16:44 i 18:38 (wszystkie do Kuźnicy). Ostatni skład na tej trasie pojedzie o 20:09 i dotrze do Suwałk.

Na trasie Białystok – Grajewo – Ełk większość pociągów pojedzie po południu. Do 12:00 będzie kursowała tylko jedna para pociągów Ełk – Białystok. Skład ten z Grajewa odjedzie 6:08 i osiągnie Białystok o 7:29, a z powrotem ze stacji początkowej wyjedzie o 10:19, a w Grajewie powinien „meldować się” po 72 minutach. Po południu pociągi mają kursować mniej więcej co dwie godziny – będą to 4 pary odjeżdżające z wymienionych stacji w godzinach 12 – 18.

Nadal najmniej pociągów na obsługiwanych trasach do Białegostoku będzie kursowało po linii nr do Czeremchy, choć będzie ich i tak 2 razy więcej niż obecnie. Do Białegostoku składy użytkowane przez PR dojadą na godzinę 6:33, 8:38, 11:30 i 17:07. Ze stolicy regionu zaplanowano odjazdy na 6:43, 13:34, 16:31 i 18:54. Czas przejazdu wyniesienie niewiele ponad półtorej godziny.

Ostatnia z samodzielnie obsługiwanych tras, czyli Czeremcha – Hajnówka, będzie obsługiwana przez 4 pary pociągów. Zapewnią one dojazd do Hajnówki na godzinę 6:00, 8:00 i 14:00, a ostatni pociąg w dobie dotrze do tego miasta na 16:00. Do Czeremchy pociągi dojadą na godziny: 6:46, 8:13, 12:51 i 16:42. Ponadto, jak wskazuje wygenerowany ze strony PKP PLK rozkład jazdy, do piątego stycznia będą kursowały dwie dodatkowe pary.

Łączenie relacji, przykładowe skomunikowania

Zapowiadaną nowością w rozkładzie jazdy będzie łączenie relacji. W nowym rozkładzie jazdy znalazł się pociągi Łapy – Białystok – Kuźnica Białostocka (1 para) i Szepietowo – Białystok – Kuźnica Białostocka (również jedna para). Natomiast nadal nie założono kursowania pociągów w takich relacjach jak Szepietowo – Suwałki lub z Białegostoku do Siedlec.

Jednak zamiast pociągów bezpośrednich można podróżnym zaproponować skomunikowania. Za sprawą skomunikowań na stacji Czeremcha będzie możliwy dojazd z jedną przesiadką pociągami regionalnymi PR i Kolei Mazowieckich z Białegostoku do Siedlec, a w przeciwnym kierunku nawet z Warszawy Wschodniej. Dogodne skomunikowania (do 30 minut oczekiwania) dla zapewniono wyjeżdżających do Czeremchy z Kuźnicy Białostockiej i Suwałk, gorzej przedstawia się sytuacja w przeciwnym kierunku (dogodna przesiadka możliwa jest tylko na pociąg do Suwałk). Na trasie Łapy – Grajewo zapewniono dwa dogodne skomunikowanie, w przeciwnym kierunku jedno. Z Sokółki do Grajewa można dojechać dwoma dogodnymi pociągami, w przeciwnym kierunku bez dłuższego około godzinnego oczekiwania na przesiadkę zapewniono tylko jedno połączenie. Po jednym dogodnym połączeniu w obu kierunkach zapewniono dla podróżujących pociągiem z Hajnówki do Białegostoku z przesiadką w Czeremsze. Należy przy tym podkreślić, że nie wszystkie z wymienionych skomunikowań są możliwe każdego dnia tygodnia – wiele pociągów kursuje tylko w dni robocze, nie kursuje w soboty itp.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Podlaskie kupuje dwa EZT-y

Przetargi

Podlaskie kupuje dwa EZT-y

jar, Rynek Kolejowy 28 maja 2014

Podlaskie: Więcej linii kolejowych do modernizacji

Infrastruktura

Podlaskie: Więcej linii kolejowych do modernizacji

ms, Rynek-Kolejowy.pl 17 lutego 2015

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Podlaskie kupuje dwa EZT-y

Przetargi

Podlaskie kupuje dwa EZT-y

jar, Rynek Kolejowy 28 maja 2014

Podlaskie: Więcej linii kolejowych do modernizacji

Infrastruktura

Podlaskie: Więcej linii kolejowych do modernizacji

ms, Rynek-Kolejowy.pl 17 lutego 2015

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5