NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Grabarczyk: Decyzja o opóźnieniu KDP była słuszna

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 23.10.2015 155

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-10-23 10:23:29 Autor: kali74
---.sgyl.cable.virginm.net
To, że była słuszna to przecież wszyscy wiemy!
Wszak dla wszelkiej maści ministrów i premierów najważniejsze są drogi do wozenia tlustego dupska!
Inwestycje pan mówi? Wokół węzłów? Nowe miejsca pracy? Takie za 1350 złotych na rękę???
Gratuluję poczucia humoru!!
2015-10-23 10:32:53 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Grabarczyk dobrze prawi, mimo że jest z PO i mimo że dziś finał kampanii.
Oczywiście PIS PO jedno zło!
Nie zapowiada się, żeby PIS zniszczył PKP (Naszego Nardowego Przewoźnika) i wpuścił tam "dziki, wolny rynek", więc na kolei w Polszy będzie postępował regres i marginalizacja..
2015-10-23 10:41:35 Autor: asm. hucinski
---.dynamic.chello.pl
Cytat -

"Sprzedam działkę przy planowanej drodze S..."

Trochę jest takich ogłoszeń...

Tylko po co ktoś miałby kupować działkę przy drodze S..., w miejscowości w której nie będzie węzła, a do najbliższego 20, 30 km? Bo takie też są.

Żeby oglądać ekran akustyczny z okna ?

No cóż. Zastrzyk gotówki na prowincji, gdzie o nią trudno i nadarza się okazja, będzie pewnie - "jak znalazł". Jaki procent ze 150 mld.zł. na drogi będzie na wykup gruntów ?

Infrastruktura kolejowa nie ma takiej zajętości miejsca, jak ta drogowa (i około), a obciążenie dla środowiska jest mniejsze, na korzyść kolei. Więc wybór powinien być oczywisty... KDP należy budować, a trzeba zacząć od wydłużenia CMK do Krakowa, objęcie tym aglomeracji bydgosko - toruńskiej także. Bo w ruchu dalekobieżnym na liniach przebiegających bardziej 'południkowo' mamy największe potoki pasażerskie, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.
2015-10-23 10:43:33 Autor: p
---.dynamic.chello.pl
I znowu bredzisz Banderą. W żadnym kraju na świecie nie ma wolnego rynku na kolei. [Admin: zmoderowano]
2015-10-23 10:45:11 Autor: soad1
---.dynamic.chello.pl
Panie Grabarczyk "Y" to nieporozumienie!!!!
Kiedy koniec olewania przez polityków Małopolski i Śląska? Kiedy k... zmodernizujecie linię Kraków - Katowice - Gliwice - Opole - Wrocław
Patrząc na zatykającą się A4 to będzie kolejowa żyła złota
2015-10-23 11:12:22 Autor: Lukasz_Paschala
---.ssp.dialog.net.pl
Każdy z polityków ma wyczesany samochód z kierowca i im nie potrzebna jest kolej i tory - tak było, jest i niestety będzie, więc na KDP nie ma co na razie liczyć
2015-10-23 12:01:52 Autor: gustaw
---.dynamic.chello.pl
szkoda że nie POwiedział jakie setki milionów zł już za KDP zapłaciliśmy
2015-10-23 12:04:19 Autor: Malopolanin
---.116.200.66
"2015-09-14 13:47:01 Autor: Kryniczanin
No cóż trzeba się zrzucić na pociągi kampanijne do Oświęcimia.

2015-09-14 13:57:35 Autor: Kryniczanin
Zobacz kto kandyduje z Oświęcimia z PO a będziesz wiedział na co pójdzie a właściwie na kogo
kampanię kasa zajumana z Kryniczanki i innych.

2015-09-14 14:33:15 Autor: Kryniczanin
Uroczyście ogłosimy około 20 października powrót do Oświęcimia, konferencja, wizyta
gospodarska w terenie.

2015-09-14 14:50:31 Autor: Kryniczanin
Jakiś Ty mało życiowy. W ostatni tydzień kampanii robi się oficjalne powroty."

Ostatni dzień kampanii - czekam! Przypominam, że na 3 tygodnie przed wyborami kampanię w oparciu o powrót pociągów Kraków-Skawina-Zator-Oświęcim rozpoczął nie Sowa z PO, a Zbigniew Biernat. Burmistrz Zatora, członek PiS i kandydat tej partii do Sejmu.
2015-10-23 13:59:05 Autor: zeus04
---.play-internet.pl
A komu potrzebne KDP do wożenia się?
2015-10-23 14:41:58 Autor: Marcin MZ
---.static.icpnet.pl
Decyzja słuszna? Za pieniądze z Unii, których nie zdołamy wykorzystać w perspektywie 2007-2013 już mogliśmy mieć linię KDP W-wa - Łódź!
2015-10-24 08:16:08 Autor: aron mędrzec parczewski
---.nette.pl
@ huciński - no przecież wiadomo że lepsze dziurawe drogi niż autostrady i ekspresówki.

Spójrz na Niemcy - tam zero autostrad, zero ekspresówek, w drogach same dziury, cała kasa idzie na kolej.
2015-10-26 22:37:48 Autor: Bozia
---.play-internet.pl

Bozia
W odpowiedzi na post soad1:
"Panie Grabarczyk "Y" to nieporozumienie!!!!
Kiedy koniec olewania przez polityków Małopolski i Śląska? Kiedy k... zmodernizujecie linię Kraków - Katowice - Gliwice - Opole - Wrocław
Patrząc na zatykającą się A4 to będzie kolejowa żyła złota"
Patrząc na zakorkowaną A2, Y również będzie żyłą.
2015-10-26 22:41:29 Autor: Bozia
---.play-internet.pl

Bozia
Y od dawna powinien być robiony do 2030 a wcześniej powinny zostać przystosowane węzły.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR