Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Gotowy pierwszy peron na nowym przystanku Łódź Zarzew

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
27-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
24-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Gotowy pierwszy peron na nowym przystanku Łódź Zarzew
fot. Jakub Raj/PLK SAPrzystanek Łódź Zarzew, gotowy pierwszy peron i wyposażenie, drugi w budowie
Po niecałych trzech miesiącach od rozpoczęcia prac, mieszkańcy łódzkiego osiedla Zarzew oraz podróżni mogą obserwować pierwszy z dwóch peronów, które powstają przy wiaduktach drogowych na ul. Przybyszewskiego. Jeszcze w tym roku czekają na nas wygodne przesiadki z kolei do komunikacji miejskiej. Wartość inwestycji to prawie 4,1 mln zł.

Na przystanku Łódź Zarzew gotowy jest już pierwszy peron, który będzie wyposażony w wiaty, ławki, gablotę informacyjną, oznakowanie i słupy oświetleniowe. Po drugiej stronie torów budowany jest drugi peron. Wykonawca ustawia ścianki, tzw. „elki”, i układa nawierzchnię z płyt antypoślizgowych.

Nowy przystanek Łódź Zarzew będzie połączony z wiaduktami drogowo-tramwajowymi na ul. Przybyszewskiego tworząc węzeł przesiadkowy. Dwa perony zapewnią dojazd do stacji Łódź Widzew i Łódź Chojny. Planowana jest też budowa parkingu. Zakończenie prac czeka nas w III kwartale 2024 r. 

W województwie łódzkim „Rządowy programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021- 2025” realizowany przez PLK S.A. obejmuje 15 lokalizacji. Podróżni korzystają już z nowych przystanków Tomaszówek, Jedlicze koło Zgierza, Zgierz Rudunki, Stare Grudze oraz zmodernizowanych przystanków: Zaosie i Żakowice Południowe. Wkrótce ruszy budowa przystanku Głowno Północne. Na etapie projektowania są przystanki Izabelów, Nowa Brzeźnica, Ważne Młyny, Pieńki Dubidzkie, Strzelce Wielkie, Wistka oraz Biała, na których zakończenie prac zaplanowano w 2025 r.

Program ułatwi dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Dodatkowo w ramach Programu w całej Polsce przewidziano realizację ponad 100 parkingów przy istniejących i nowo budowanych przystankach. Kwota przeznaczona na ich budowę to ponad 74 mln zł. Obecnie zakończono budowę parkingów w 11 lokalizacjach, w 63 trwają prace budowlane, a dla 14 toczą się postępowania przetargowe.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5