Partnerzy serwisu:
Pasażer

Ewakuacja w Mogilnie. Utrudnienia między Warszawą a Poznaniem trwały do 1 w nocy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Ewakuacja w Mogilnie. Utrudnienia między Warszawą a Poznaniem trwały do 1 w nocy
fot. Travelarz CC BY-SA 3.0 pl
Duże utrudnienia wystąpiły 28 czerwca na trasie kolejowej między Warszawą a Poznaniem. W miejscowości Mogilno w województwie kujawsko-pomorskim, na linii kolejowej nr 353 (objazdu dla linii E20) ewakuowano pociąg relacji Warszawa – Berlin. Powodem była informacja o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w pociągu.

Przed godziną 19 – 28 czerwca – Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie została poinformowana o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w pociągu relacji Warszawa – Berlin. Informacja o tym fakcie została również wysłana mailem do łódzkiego oddziału PKP Intercity. Pociąg został zatrzymany na stacji Mogilno w województwie kujawsko-pomorskim. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży oraz specjalistyczna jednostka pirotechniczna z psem tropiącym. Z pociągu i pobliskich domów ewakuowano około 600 osób.

Jak podawał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, pasażerowie zatrzymanego pociągu zostali ewakuowani w asyście drużyn konduktorskich do pobliskiej szkoły, gdzie zostali objęci opieką PKP Intercity i otrzymali poczęstunek. Z informacji podróżnych wiadomo, że ewakuacja była błyskawiczna. 

Wstrzymany ruch w dwie strony

Ze względów bezpieczeństwa o godz. 18.30 wstrzymano całkowicie ruch pociągów na trasie Warszawa – Poznań. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Trzemeszno-Kołodziejewo. Jak podawało PKP Intercity, zarządca infrastruktury i przewoźnicy współpracowali, by jak najszybciej wznowić ruch pociągów. Czekano, by natychmiast po decyzji policji o zapewnieniu bezpieczeństwa przywrócić ruch na trasie. Ze stacji w Mogilnie ok. godz. 21 odjechał także pierwszy autobus z pasażerami pociągu Warszawa – Poznań – Berlin. Skorzystało z niego około 50 podróżnych, którzy mieli ze sobą bagaż. – Na miejscu działa policja. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Intercity są gotowe przywrócić ruch pociągów jak tylko zapewnione będzie bezpieczeństwo – przekazuje Jakubowski z PLK.

W związku z utrudnieniami część pociągów notowała olbrzymie opóźnienia. Poza wspomnianym EIC z Warszawy do Berlina, ok. godziny 23:00 od 250 do 300 minut opóźnienia mają już pociągi IC Mieszko z Trójmiasta do Wrocławia, EIC Chrobry z Warszawy do Szczecina przez Poznań, z kolei ok. 3-godzinne opóźnienia notują pociągi EIC Lech z Warszawy do Poznania, TLK Drwęca z Olsztyna do Poznania, IC Bałtyk z Trójmiasta do Poznania i TLK Warta z Warszawy do Zielonej Góry.

Aktualizacja: 29.06.2017

Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że o godz. 0.50 policja zakończyła procedurę sprawdzania składu relacji Warszawa – Berlin. Kolejarze natychmiast wznowili ruch pociągów przez stację Mogilno (trasa Warszawa – Poznań). Podczas przerwy w ruchu pociągów pasażerowie byli informowani o sytuacji. Wydawano wodę i poczęstunek w pociągach i na stacjach. Jak podkreśla spółka, w sytuacji, gdy zagrożone może być bezpieczeństwo pasażerów, przewoźnicy i zarządca infrastruktury ściśle współpracują z policją. Równocześnie przygotowywana jest taka organizacja ruchu, która po zakończeniu działań policji, pozwala maksymalnie ograniczać utrudnienia dla pasażerów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5