Od tygodnia po Opolszczyźnie kursuje już pierwszy z czterech pociągów EN57, które ZNTK Mińsk Mazowiecki modernizuje dla urzędu marszałkowskiego województwa. Jeden z Czytelników przysłał nam film z nagraniem pociągu.
Elektryczny zespół trakcyjny EN57-1602 został wyprodukowany w 1985 roku. W tym roku przeszedł modernizację, zleconą przez województwo opolskie zakładom w podwarszawskim Mińsku. W wyniku przebudowy pojazd zyskał m.in. silniki asynchroniczne, dzięki czemu jego prędkość maksymalna zwiększyła się do 120 km/godz. Liczba miejsc siedzących wyniosi 180. Pociąg jest wyposażony w jedną toaletę z zamkniętym obiegiem.
a jednostka EN57AL-1602 dla województwa Opolskiego już jeździ w planowym ruchu na trasie Kędzierzyn-Koźle - Opole - Kędzierzyn-Koźle. Docelowo ma obsługiwać połączenie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław - Kędzierzyn-Koźle. Pozostałe pociągi o numerach EN57-1687, EN57-1730 i EN57-1803 mają być przekazywane województwu co rok, do 30 września.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.