Partnerzy serwisu:
Pasażer

Dziś testowy przejazd na trasie Kowel – Chełm

Dalej Wstecz
Data publikacji:
05-05-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Dziś testowy przejazd na trasie Kowel – Chełm
Fot. Slawomir Kołtuński, wikipedia, CC BY-SA 3.0Pesa 630M
Dokładnie w piątek 5 maja ma się odbyć pierwszy testowy przejazd pociągu na kolejnej planowanej trasie transgranicznej między Ukrainą a Polską. Chodzi o trasę Kowel – Chełm, która prawdopodobnie jeszcze w lato zostanie otwarta i obsługiwana będzie autobusami szynowymi z Pesy.

Sergiej Koszaruk, zastępca szefa Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej napisał na swoim Facebooku informację, że 5 maja w piątek odbywać się będzie pierwszy przejazd testowy na trasie z Kowla do Chełma.

– Jedziemy w pierwszą testową podróż szynobusem z Kowla do Chełma – pisze Koszaruk. – Będziemy wszystko bardzo starannie analizować, by zaproponować korekty tam, gdzie będzie to konieczne – dodaje.

Podróż w dwie godziny


Jak informuje dalej zastępca szefa Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej, problematyczne są jeszcze kwestie formy i metody kontroli granicznej oraz celnej. – Chcemy jak najbardziej poprawić i przyspieszyć ten proces zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej – podkreślił w swoim stanowisku. Dodał, że podróż miałaby trwać dwie godziny i kosztować nie więcej niż 150 hrywien – ok. 22 zł.

Do współpracy został także zaproszony burmistrz miasta Kowla. Jak poinformował Koszaruk, samorząd jest bardzo aktywny w dążeniu do uruchomienia połączenia kolejowego z Polską. – Tylko dzięki konstruktywnej współpracy wszystkich stron, można uzyskać dobre rezultaty – przekazał urzędnik. – Ponadto, dla Kowla i Chełma projekt ten daje wiele perspektyw rozwojowych – podkreśla Koszaruk.

Drugie takie połączenie

Zgodnie z zapowiedziami prawdopodobnie już 1 lipca ruszy połączenie Kowel – Jagodin – Chełm. Będzie to drugi przypadek, po pociągu Przemyśl – Lwów – Kijów, kiedy ukraiński pociąg wjedzie na polskie tory. Przeszkodą w kursowaniu na innych relacjach jest oczywiście różny dla Polski i Ukrainy rozstaw torów, ale zarówno do Przemyśla, jak i do Chełma doprowadzono szerokie tory. Pociąg ma kursować codziennie, wyjeżdżać będzie z Kowla o 11:50 i po 2 godzinach dotrze do Chełma. Połączenie ma być obsługiwane autobusami szynowymi z Pesy. Pociąg zabierze na pokład 182 pasażerów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Jewhen Laszczenko pokieruje Kolejami Ukraińskimi

Prawo i polityka

Ukrzaliznycia zakończyły testy systemu Starlink w pociągach IC [film]

Infrastruktura

Zobacz również:

Jewhen Laszczenko pokieruje Kolejami Ukraińskimi

Prawo i polityka

Ukrzaliznycia zakończyły testy systemu Starlink w pociągach IC [film]

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5