Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Łódź: Kolejny przystanek w siatce postojów PKP IC – Radogoszcz Wschód

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
16-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Łódź: Kolejny przystanek w siatce postojów PKP IC – Radogoszcz Wschód
fot. Kasper FiszerPrzystanek Łódź-Radogoszcz Wschód
Od niedawna pociągi PKP Intercity zatrzymują się na otwartym przed około rokiem przystanku przy łódzkim blokowisku Radogoszcz Wschód. Można tam wsiąść jednak tylko do jednego kursu dziennie, i to tylko w jednym kierunku jazdy. Decyzja spółki ma wynikać z aktualnych ograniczeń przepustowości na terenie aglomeracji łódzkiej.

Od dłuższego czasu liczba postojów pociągów PKP Intercity na terenie aglomeracji łódzkiej się zwiększa. Do listy przystanków obsługiwanych przez pociągi tego przewoźnika dołączył niedawno Łódź-Radogoszcz Wschód, który został otwarty w zeszłym roku. Wcześniej przystawały tam wyłącznie pociągi osobowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Bez przesiadki do Krakowa, ale już nie do Gdyni

Peron położony jest na linii kolejowej nr 16 pomiędzy stacjami Łódź-Widzew i Zgierz. Znajduje się on na odcinku Łódź-Arturówek – Zgierz na pograniczu obu miast. Choć przystanek powstał przy mało ruchliwej ul. Kreciej, w jego okolicy stoi duże osiedle bloków, a dojazd z nieco dalszych części Łodzi zapewniają autobusy kończące bieg na nieodległej pętli przy ul. Świtezianki. Oferta połączeń dalekobieżnych dla mieszkańców Radogoszcza jest jednak póki co bardzo skromna.

– Dodatkowe postoje na przystankach Łódź-Radogoszcz Wsch., Łódź-Arturówek i Łódź-Stoki pojawiły się na trasie pociągu 5330 „Witkacy” 13 marca tego roku. Już wcześniej zatrzymywał się on na przystankach Łódź-Warszawska i Łódź-Marysin – mówi Marta Ziemska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Tylko ten pociąg zatrzymuje się aktualnie na wszystkich przystankach pośrednich na odcinku Łódź-Widzew – Zgierz. Na radogoskim przystanku można więc wsiąść do pociągu jadącego z Gdyni Głównej do Zakopanego przez Kraków Główny, ale już nie do pociągu „Witkacy” jadącego w kierunku przeciwnym.

Lista postojów poszczególnych kursów bardzo się różni

Ten przystaje bowiem tylko na Marysinie i przy ul. Warszawskiej. Postoje w tych lokalizacjach wyznaczono obecnie także pociągom „Chemik”, „Hutnik” i „Doker”, ale w części przypadków tylko w jednym kierunku jazdy, a wieczorny „Chemik” z Katowic do Płocka przystaje jedynie na Marysinie. Choć w przeszłości było to praktykowane, poza „Witkacym” jadącym na południe obecnie nie są wyznaczone postoje pociągów PKP IC na przystankach Arturówek i Stoki.

Jak tłumaczy nasza rozmówczyni, ogólnopolski przewoźnik wyznacza dodatkowe postoje w ramach współpracy z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Połączenia dalekobieżne są dostępne z mniejszych przystanków, jeśli odstępy pomiędzy kolejnymi kursami osobowymi są zbyt długie. – W związku z modernizacją Łódzkiego Węzła Kolejowego przepustowość linii nr 16 jest ograniczona – zaznacza przy tym Marta Ziemska. Aktualnie wynika to jednak przede wszystkim z robót realizowanych na innych odcinkach.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5