Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

DB zmienia malowanie składów. Chce być bardziej zielone

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
14-09-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
DB zmienia malowanie składów. Chce być bardziej zielone
Fot. (c) DB/Pierre Adenis
Wszystkie niemieckie składy ICE (obecnie 280 sztuk) otrzymają częściowo nowe malowanie.

Obie, czołowe części pociągów oznaczone będą na zewnątrz zielonym, a nie jak dotychczas czerwonym paskiem. To dodatkowe i symboliczne podkreślenie, że Deutsche Bahn w 100% korzysta z ekologicznej energii.

Podczas uroczystej prezentacji w Berlinie szef DB Richard Lutz podkreślił, że kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem masowego przewozu. Przejście na energię odnawialną od ubiegłego roku pozwoliło na zaoszczędzenie kolejnych 1,4 mln ton CO2. Co zresztą przewoźnik podkreśla w kampaniach reklamowych.

Liczba pasażerów w ruchu dalekobieżnym nieustannie rośnie. Po obniżeniu podatku VAT na bilety dalekobieżne z 19% do 7% ceny mogą spaść nawet o 10%, co zapewne przyczyni się do dalszego wzrostu liczby pasażerów, co z kolei oznaczać będzie kolejne konieczne inwestycje w tabor i infrastrukturę.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5