Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Czy Deutsche Bahn zwolni 10 tys. pracowników?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Bild am Sonntag, RBB24

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Czy Deutsche Bahn zwolni 10 tys. pracowników?
Fot. Artur Bogdanowicz
Niemiecki związek zawodowy kolejarzy EVG obawia się drastycznych zwolnień na kolei. Chodzi o nawet 10 tysięcy osób.

Poinformował o tym dziennik Bild w niedzielnym wydaniu, a za nim kolejno inne media, takie jak Manager magazin czy stołeczna rozgłośnia radiowa RBB. Zdaniem szefa EVG Klausa-Dietera Hommela, zagrożonych jest aktualnie nawet 10 tys. miejsc pracy na terenie całego kraju.

Wypowiedzi tej nie skomentowało DB. Obecnie na liście płac koncernu jest prawie 211 tys. osób. Hommel obawia się także tego, że DB zrezygnuje z obsadzania wakatów i ograniczy przyjmowanie uczniów na naukę zawodu.

Jak już informowaliśmy, mimo spadku liczby pasażerów podczas szczytu pandemii niemieckie pociągi kursowały według standardowego rozkładu jazdy, mimo że okresowo ich obłożenie wynosiło 10%. Deutsche Bahn wystąpiło o pomoc finansową, która może sięgnąć nawet 8,4 mld. euro. Warunkiem jej otrzymania ma być wprowadzenie wielu oszczędności, ich znaczna część miałaby pochodzić z budżetu na personel.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5