Partnerzy serwisu:
Nasze konferencje

Czy nacisk społeczny może wymuszać innowacje?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-01-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:

Podziel się ze znajomymi:

NASZE KONFERENCJE
Czy nacisk społeczny może wymuszać innowacje?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W całej Europie, również w Polsce, dynamicznie od kilku lat rozwija się społeczeństwo obywatelskie. Tworzą się ruchy miejskie, lokalne stowarzyszenia czy tzw. „organizacje jednej sprawy”, które walczą z konkretnym problemem, a osiągnąwszy efekt ulegają samorozwiązaniu. Okazuje się, że te tendencje wpływać mogą również na rynek taboru kolejowego.

Choć kolej jest uważana za środek transportu najbardziej przyjazny środowisku, to często spotyka się z zarzutami generowania nadmiernego hałasu. Temat jest na tyle istotny dla wielu środowisk, że w niektórych krajach trwają już dyskusje związane ze zmianami jakie należy wprowadzić aby zredukować poziom hałasu kolejowego. Wiąże się to jednak z poważnymi inwestycjami w modernizację lub wymianę taboru, co z kolei napotyka na opór przewoźników podkreślających iż jest to kolejny czynnik obniżający konkurencyjność transportu kolejowego względem dróg.

O tym jak przebiegał ten proces debaty w Niemczech i jakie wnioski wynikają z niego dla przewoźników, producentów i społeczności lokalnych podczas marcowego Europejskiego Forum Taborowego opowie Jolanta Skalska ze stowarzyszenia Allianz pro Schiene, zrzeszającego ponad 130 przedsiębiorstw związanych z niemiecką branżą kolejową.

Sprawdź program i możliwości rejestracji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5