Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Coraz więcej antresoli na Centralnym

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-10-2015
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
wu, Transport-publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Coraz więcej antresoli na Centralnym
W listopadzie zakończy się kolejna już przebudowa hali Dworca Centralnego w Warszawie, która zupełnie zmieni jego oblicze. Jej główną część zajmie nowa antresola, na której znajdą się ławki. Dzięki tej ingerencji hala straci swoją przestronność, co było jedną z podstawowych cech pierwotnego projektu dworca.

Ostatni raz Dworzec Centralny był odświeżany na mistrzostwa piłkarskie Euro 2012. Prace polegały głównie na czyszczeniu, wymianie oświetlenia, usuwaniu zbędnych punktów handlowych. Generalnie efekt był znakomity: korytarze zrobiły się jasne i przestronne, a remont pokazał, że Centralny, przez lata zapuszczany, nie jest wcale takim złym dworcem. W holu pojawiły się wtedy też szklane kubiki, przeznaczone na punkty handlowe. Nie zdały jednak egzaminu – okazały się niefunkcjonalne i szybko opustoszały.

W kolejnych latach prowadzone były dalsze prace modernizacyjne – przy wymianie schodów ruchomych czy termomodernizacji hali głównej. PKP SA, będące właścicielem obiektu, postanowiły też jeszcze raz zmienić wygląd hali. Miejsce niefunkcjonalnych kubików zastąpić miała nowa, wyniesiona galeria, łącząca wschodnią i zachodnią antresolę.

Przebudowa ruszyła w kwietniu. Teraz coraz bardziej widoczne są jej efekty. – Na Dworcu Centralnym gotowa jest konstrukcja antresoli. Obecnie kładziona jest tam posadzka z lastryko. Na ukończeniu są także prace związane z wykonywaniem okładzin ściennych – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. Działają też już wielkie lampiony, a panele sufitowe, które zostały wyczyszczone przy poprzedniej modernizacji, zostały teraz pomalowane na czarno. – Wkrótce wykonawca przystąpi do montażu schodów ruchomych na antresolę oraz do montażu barierek – informuje Dąbek. Jak dodaje, inwestycja powinna zakończyć się w listopadzie br. 

ZDJĘCIA i więcej informacji na portalu Transport-publiczny.pl

Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5