Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

CBA: Kolejne zatrzymanie w sprawie ochrony dworców PKP podczas ŚDM

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
06-07-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
CBA: Kolejne zatrzymanie w sprawie ochrony dworców PKP podczas ŚDM
Fot. CBA
CBA poinformowało o zatrzymaniu kolejnego podejrzanego w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP. Chodzi o profilaktykę antyterrorystyczną przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Krakowie w 2016 roku. Choć obsługa kolejowa ŚDM była udana, to nie obyło się bez ogromnych kontrowersji. Delegatura CBA w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga wszczęła rok temu śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce PKP SA poprzez zawarcie w maju 2016 roku przez spółkę kolejową z jedną z warszawskich spółek niekorzystnej umowy opiewającej na 1 900 000 zł netto. Umowa dotyczyła realizacji profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży – przypomina CBA.

W marcu 2017 roku agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali 5 podejrzanych. Po tym, jak Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła wszystkim czworgu członkom poprzedniego zarządu PKP SA zarzuty karalnej niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody spółce, zarząd grupy PKP został zdymisjonowany przez ministra Adamczyka. Prezesurę PKP SA powierzono wówczas Krzysztofowi Mamińskiemu.

Śledztwo wciąż trwa. Jak poinformowało CBA, agenci zatrzymali dziś (6 lipca) na polecenie prokuratury prokurenta spółki, który był zarówno kontroferentem, jak i późniejszym podwykonawcą spółki S. (Sensus – przyp. JM) w ramach realizacji na rzecz PKP SA umowy dotyczącej tzw. zabezpieczenia dworców kolejowych. Agenci CBA przeszukali podwarszawski dom zatrzymanego. Zatrzymany ma usłyszeć w prokuraturze zarzuty.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5