Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Cargounit wynajmie trzy nowe Vectrony spółce Bahnoperator. Planuje kolejne zakupy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
31-03-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Cargounit wynajmie trzy nowe Vectrony spółce Bahnoperator. Planuje kolejne zakupy
fot. CargounitNowy Vectron trafi do spółki Bahnoperator
Jak informowalśmy dwa tygodnie temu, Cargounit odebrał 3 z 5 zakupionych lokomotyw wielosystemowych Vectron MS. Ich dzierżawcą został operator intermodalny Bahnoperator, który zajmuje się organizacją przewozów kontenerowych na trasie z Chin do Europy.

Vectrony MS pozwalają na przekraczanie przez składy towarowe granic państw z odmiennym systemem zasilania, bez konieczności zmiany lokomotywy. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla przewoźników kolejowych przewożących ładunki intermodalne w ruchu międzynarodowym. Zakupione przez Cargounit lokomotywy są dostosowane do prowadzenia przewozów w korytarzu Wschód-Zachód (model A10) oraz w korytarzu Północ-Południe (model A17). Dostawa pozostałych dwóch planowana jest do końca trzeciego kwartału 2021 roku.

 – Zakup kolejnych Vectronów, które zostały przez nas wynajęte na rzecz Bahnoperator, wpisuje się w strategię modernizacji naszej floty i dywersyfikacji geograficznej oferowanych usług. Plany Cargounit zakładają w najbliższych latach intensywny program wymiany lokomotyw używanych na nowoczesne, zarówno dla naszych obecnych klientów w Polsce, jak też nowych partnerów, pozyskanych w wyniku naszej ekspansji w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Łukasz Boroń, prezes zarządu Cargounit.

Lokomotywy z opcją full service

– Cargounit jest bardzo zadowolone z nawiązania współpracy z Bahnoperator. – Podpisanie 5-letniej umowy na dzierżawę full service 5 lokomotyw wielosystemowych Vectron świadczy o zaufaniu do Cargounit i naszej rosnącej obecności w obsłudze połączeń międzynarodowych. Biorąc pod uwagę wolumen ładunków, które obsługuje Bahnoperator i dynamikę rynku intermodalnego w Polsce, jesteśmy przekonani, że mamy ogromny potencjał do zwiększania zakresu współpracy w przyszłości – powiedział Boroń.

– Cargounit to bardzo istotny gracz na polskim rynku transportowym. Cieszymy się, że rozwijają swoją flotę pojazdów o kolejne wielosystemowe lokomotywy Vectron. To pojazdy, które szczególnie dobrze sprawdzają się na długich trasach i doskonale wspierają dynamicznie rozwijający się rynek przewozów intermodalnych w Polsce i Europie. Warto dodać, że lokomotywy zostały zakupione wraz z 8-letnim utrzymaniem, a wsparcie serwisowe producenta zapewni końcowemu użytkownikowi wysoką dostępność lokomotyw oraz niezawodna pracę – mówi Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility Sp. z o.o.

– Jest nam niezmiernie miło, że rozpoczęliśmy współpracę z tak uznanym i ważnym partnerem, jakim jest Cargounit. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo i profesjonalną, pełną obsługę w codziennym użytkowaniu lokomotyw, dzięki czemu możemy w 100% skoncentrować się na naszej działalności operacyjnej i dalszym rozwoju biznesu. Jesteśmy dumni z naszych pierwszych lokomotyw Vectron. Dzięki Siemens Mobility łączymy jakość i obsługę na najwyższym poziomie. Z niecierpliwością oczekujemy na wspólny z Cargounit rozwój w nadchodzących miesiącach – powiedział Marcel Stein, prezes Bahnoperator.

Cargounit chce kupić jeszcze 40 nowych lokomotyw

Łukasz Boroń podkreśla, że do 2025 roku Cargounit zamierza powiększyć swoją flotę o blisko 40 lokomotyw wielosystemowych i jednosystemowych.

– Zakładamy, że wprowadzenie przez nas na rynek nowoczesnych, przyjaznych środowisku lokomotyw dedykowanych do przewozów ładunków kontenerowych przyczyni się do zwiększenia potencjału kolejowego transportu intermodalnego, z korzyścią dla naszych klientów oraz środowiska naturalnego – dodaje.

Lokomotywy zostały kupione z wykorzystaniem funduszy unijnych za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego. Celem konkursu Rozwój Transportu Morskiego, Śródlądowych Dróg Wodnych i Połączeń Multimodalnych, organizowanego przez CUPT, jest dofinansowanie podmiotów w ramach działania Oś Priorytetowa III, tak aby wydatnie zwiększyć rozwój sieci kolejowej TEN – T i samego transportu multimodalnego.

Więcej na temat ostatnich, bardzo dużych zakupów zrealizowanych przez największy pool taborowy w Polsce, jakim jest Cargounit (marka handlowa Industrial Division), a także o planach na rozwój firmy dzięki sporemu finansowaniu uzyskanemu od kilku banków, piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Nowy Jedwabny Szlak: Przewozy wzrosły, ale problemy pozostają

Infrastruktura

Ukraina: Tranzyt pociągów wstrzymany. Będzie pozew do Brukseli?

Infrastruktura

Rekord przewozów Chiny – Europa pobity

Infrastruktura

Rekord przewozów Chiny – Europa pobity

Roman Czubiński 26 października 2021

Zobacz również:

Nowy Jedwabny Szlak: Przewozy wzrosły, ale problemy pozostają

Infrastruktura

Ukraina: Tranzyt pociągów wstrzymany. Będzie pozew do Brukseli?

Infrastruktura

Rekord przewozów Chiny – Europa pobity

Infrastruktura

Rekord przewozów Chiny – Europa pobity

Roman Czubiński 26 października 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5