NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Bydgoszcz: Pierwszy dzień liniowych tramwajów do Fordonu

| transport-publiczny.pl 18.01.2016 170

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-18 17:36:54 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Powinni zrobić tramwaje przyspieszone dowożące szybko te 70 000 mieszkańców do centrum.
2016-01-18 17:54:00 Autor: maxi
---.dynamic.gprs.plus.pl
A gdzie info o awariach swingów? Sponsor zakazał pisania?
2016-01-18 18:16:24 Autor: masakra102
---.play-internet.pl
Komedia dzisiaj. Wprowadzać nowe tramwaje i nowy rozkład w środku zimy to trzeba być Deb......do kwadratu.
Godzinę dzisiaj czekałem na tramwaj. Dziękuję Panie Prezesie MZK Bydgoszcz. Tak Pana bronili pracownicy, ale widzę że Pan równo pod sufitem to nie ma.
Do tego rozkład jazdy na kilku liniach ustawione takty co 20 minut. Takie takty były w poprzednim rozkładzie w niedziele i święta a teraz w dni powszednie.
To ma być nowa jakość. To jest żart z ludzi i to tych najbiedniejszych co muszą jeździć zbiorkomem. Pan jeździ samochodem i ma to w Du... i się śmieje z frajerów co marzną w tramwajach.
W tramwajach zamiast ogrzewania nawiew zimnego powietrza. Kur...kto tym bałaganem zarządza?
2016-01-18 19:15:06 Autor: umbra
---.google.com

umbra
maxi masakra - jakies szczegoly? nr-y linii godziny?
2016-01-18 19:31:56 Autor: mam daleko do Bysii
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mysle, ze linia przypomina lekkie metro w Lozannie..
2016-01-18 19:35:24 Autor: umbra
---.google.com

umbra
Sluszne porownanie do lekkiego metra LRT. Odcinek 2 km pomiedzy przystankami Bydgoszcz Wschod a Jasiniecka pokonuje z szybkoscia 70 km/h bez zatrzymania.
2016-01-18 19:53:49 Autor: maxi
---.dynamic.gprs.plus.pl
@umbra
Tu jest trochę szczegółów. Myślę ze autor opisał tylko te przypadki, na które wpadł osobiście, a skala syfu jaki serwowała PESA była większa. Ale musi być propaganda sukcesu, więc się o tym nie pisze...
www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/8249-pierwszy-dzien-pod-znakiem-awarii-swingow
2016-01-18 22:35:02 Autor: sidiwm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tramwaje 7 i 10 nie mają pętli przy ul. Niepodległości, tylko przy os. Niepodległości, stąd nazwa pętli.
2016-01-19 09:21:13 Autor: Cezary
---.254.65.3
Wbrew temu co to się wypisuje nowe Pesy i tak są największym plusem tej całej komunikacyjnej rewolucji. Miały ciężką przeprawę na premierę, bo ludzie urządzali sobie autentyczne wycieczki tramwajem, bo był przejazd w weekend za darmo i było takie obłożenie, że drzwi się z trudem zamykały. W dni robocze premierowe szaleństwo się uspokoiło. Natomiast jedna 40 minutowa podróż starym 805Na w mrozie bez ogrzewania, gdzie na plastikowe krzesło strach siadać, bo od chłodu można się rozchorować powoduje, że przyjazd Swinga to istne błogosławieństwo. Krytyka zmian jest z innych powodów: słabe umiejscowienia przystanków, zmiany lub likwidacja dobrze funkcjonujących połączeń autobusowych, rozkład jazdy. Ja na razie dałbym jeszcze nowej linii trochę czasu, nie oceniałbym pochopnie, niech ludzie się przyzwyczają do nowych warunków, niemniej póki co mi po tej rewolucji dotarcie do pracy zajmuje mi około 20% więcej czasu, co nie ukrywam boli i nie za bardzo jest to jak polepszyć.
2016-01-19 12:01:56 Autor: Mariusz Kokociński
---.dynamic.chello.pl
Szynobus trasę Bydgoszcz Fordon-Bydgoszcz Główna pokonuje w 19minut.

Tramwaj odcinek Fordon Bajka (koło przystanku kolejowego) Bydgoszcz Główna w 40minut. (tyle jechał w weekend)

Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
2016-01-19 12:29:29 Autor: NN
---.0.0.98
Mariusz Kokociński - hejter z bożej łaski

Proszę pamiętać, że tramwaj ma trochę więcej przystanków niż linia kolejowa. Poza tym biegnie inną trasą.
2016-01-19 12:33:29 Autor: NN
---.0.0.98
"To przedsięwzięcie, na które czekaliśmy od stu lat" - ten Bruski to niezły dureń.
100 lat temu Fordon to była wiocha na Wisłą, do której nawet nie planowano tramwaju. Fordon przyłączono jakieś 50 lat temu do Bydgoszczy.
2016-01-19 22:48:28 Autor: Ezil
---.free.aero2.net.pl
"Szynobus trasę Bydgoszcz Fordon-Bydgoszcz Główna pokonuje w 19minut.
Tramwaj odcinek Fordon Bajka (koło przystanku kolejowego) Bydgoszcz Główna w 40minut. (tyle jechał w weekend)"

Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?

Ja. Jaki procent pasazerów kończy podróż na Bydgoszczy Głównej?
Ile procent wysiada z tramwaju w centrum?
Ilu fordoniakom pasuje połączenie ze stacji Fordon?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.