Partnerzy serwisu:
Innowacje

Bilety sześciu przewoźników w wideomatach Polregio

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Partner działu:
GMV

Data publikacji:
19-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INNOWACJE
Bilety sześciu przewoźników w wideomatach Polregio
Rys. Polregio
Od 19 kwietnia w nowatorskich wideomatach Polregio można kupić także bilety innych przewoźników: PKP Intercity, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP SKM w Trójmieście. Spółka zapowiada rozszerzenie funkcji o bilety kolejnych przewoźników.

W październiku ubiegłego roku Polregio zaprezentowało pierwsze na polskim rynku rozwiązanie, dzięki któremu podróżni mogą kupić bilet kolejowy, łącząc się wideo z e-kasjerem. Pilotażowo wideomaty zostały zainstalowane na 10 dworcach w Polsce: Kraków Główny, Zielona Góra Główna, Jarosław, Poznań Główny, Wrocław, Świnoujście, Szczecin Główny, Tczew, Opole Główne oraz Białystok.

Przed miesiącem sprzedaż biletów w wideomatach zapowiedziało PKP Intercity. Jak się okazuje od dziś (19 kwietnia) możliwy jest w nich zakup biletów na przejazd także Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz PKP SKM w Trójmieście. W planach rozwoju uwzględniono także systematyczne zwiększanie dostępności urządzenia na innych dworcach i przystankach kolejowych.

- Polregio, jako pierwsza spółka w Polsce wdrożyła urządzenie tak zaawansowane technologicznie, łączące zarówno funkcje powszechnie znanego automatu biletowego z innowacyjną obsługą e-kasjera w czasie rzeczywistym. Jesteśmy gotowi na kolejny krok, który tylko potwierdzi to, co zawarliśmy w założeniach projektu – wideomat bezapelacyjnie będzie spełniać funkcję kasy biletowej uzupełniając istniejącą sieć tradycyjnych kas, a żeby tak się stało, właśnie dziś wdrażamy do urządzenia możliwość sprzedaży biletów kolejowych innych przewoźników. Jesteśmy przekonani, że dzięki podstawowym, jak i nowym funkcjonalnościom oraz nowoczesnemu designowi zainteresowanie urządzeniem będzie stale wzrastać. Sam wideomat, poszerzenie oferty biletowej czy coraz większa jego dostępność na dworcach i przystankach istotnie przyczyniają się do promocji kolei w Polsce. - mówi Adam Pawlik, p.o. prezes Polregio cytowany w komunikacie.

Spółka przyznaje, że podstawowym narzędziem wykorzystywanym w procesie sprzedaży biletów wciąż jest kasa, w której można kupić bilety na połączenia wszystkich przewoźników kolejowych. Pociągi Polregio codziennie zatrzymują się na 1900 stacjach i dworcach kolejowych, a spółka uruchamia ok. 150 kas. Ich dostępność na dużych dworcach wynosi średnio 12 godzin dziennie, ale już na mniejszych - jedynie 7 godzin. Zakup biletów przez wideomat możliwy jest przez aż 16 godzin, od 6:00 do 22:00, czyli w godzinach uruchamianych przez Polregio pociągów.

- Z badań konsumenckich jasno wynika, że klienci dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy są przyzwyczajeni do nowoczesnych technologii, procesów samoobsługowych i preferują taki model zakupowy oraz tych bardziej konserwatywnych, którzy w trakcie zakupów oczekują kontaktu z drugim człowiekiem. Automatyzacja procesu sprzedaży jest trendem na skalę światową i rok do roku osiąga bardzo duże wzrosty zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. Na naszym rodzimym rynku przodują w tej kwestii liderzy handlu detalicznego - tłumaczy prezes Pawlik

W zakupie biletu kolejowego klienta wspiera e-kasjer, czyli osoba zlokalizowana w call center. Wystarczy, że pasażer przyciśnie odpowiedni przycisk i połączy się. W kolejnym kroku e-kasjer wybiera zgodnie z oczekiwaniami klienta ofertę, a klientowi pozostaje jedynie zbliżenie karty płatniczej do czytnika i odebranie biletu. Wideomaty są efektem wielomiesięcznej współpracy między firmami Polregio, Avista i Netia, dla których zarówno sprawna obsługa pasażera, jak i elektroniczna sprzedaż usług są priorytetem. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.
Partnerzy działu

Partner działu:
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Pociągiem Polregio na Paradę Parowozów 2024

Pasażer

Pociągiem Polregio na Paradę Parowozów 2024

Polregio 23 kwietnia 2024

PKP Intercity konkuruje z operatorami regionalnymi. Resort analizuje

Pasażer

Polregio dojechało do Przechlewa [zdjęcia]

Pasażer

Polregio dojechało do Przechlewa [zdjęcia]

Jakub Madrjas 16 kwietnia 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Pociągiem Polregio na Paradę Parowozów 2024

Pasażer

Pociągiem Polregio na Paradę Parowozów 2024

Polregio 23 kwietnia 2024

PKP Intercity konkuruje z operatorami regionalnymi. Resort analizuje

Pasażer

Polregio dojechało do Przechlewa [zdjęcia]

Pasażer

Polregio dojechało do Przechlewa [zdjęcia]

Jakub Madrjas 16 kwietnia 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5