Partnerzy serwisu:
Pasażer

Bilet tygodniowy wakacyjny Polregio droższy i bez Podkarpacia

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
02-07-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Bilet tygodniowy wakacyjny Polregio droższy i bez Podkarpacia
fot. M. Szymajda
1 lipca Polregio ponownie wprowadziło do sprzedaży tygodniowy bilet wakacyjny na swoje pociągi. Bilet w ciekawej ofercie w tym roku podrożał i nie jest ważny w kolejnym województwie. Stawia to pod znakiem zapytania sens jego zakupu dla wielu miłośników podróży koleją.

Od 1 lipca 2024 r. do 1 września w sprzedaży, podobnie jak w roku ubiegłym, będą bilety tygodniowe wakacyjne. To bilet umożliwiający nieograniczone przejazdy pociągami Polregio w ciągu siedmiu dni od jego kupna, bądź w siedmiodniowym okresie czasu, jaki sami wskażemy.

Bilet występuje w dwóch wersjach:

  • Tygodniowy wakacyjny w cenie 149,00 zł - ważny w pociągach REGIO i interREGIO uruchamianych przez Polregio oprócz pociągów specjalnych.
  • Bilet tygodniowy wakacyjny w cenie 179,00 zł ważny w pociągach REGIO i inter-REGIO uruchamianych przez Polregio, ważny także w pociągach Kolei Wielkopolskich, Arrivy RP oraz ŁKA.

Bilet podrożał

Oznacza to, że bilet, w stosunku do ubiegłego roku znacznie podrożał. Za opcję tylko na pociągi Polregio w ubiegłym roku płaciliśmy bowiem 109 złotych, a za wersję rozszerzoną – 129 zł. Ten drugi bilet daje znacznie większe możliwości przemieszczania się po kraju, chociaż wciąż nie jest ważny w pociągach Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich, Kolei Małopolskich i Kolei Dolnośląskich (oczywiście nie pojedziemy nim także w pociągach dalekobieżnych PKP Intercity).

Bilet nieważny w niektórych regionach... gdzie jeździ Polregio

Niestety, sens zakupu biletu jest ograniczony jeszcze bardziej, bo z biletem nie można jeździć pociągami Polregio na obszarze województwa pomorskiego, które jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce, gdzie jeżdżą pociągi spółki, nie pojedziemy nimi także w drugim atrakcyjnym regionie: na Dolnym Śląsku. Co gorsza, w tym roku do grona województw, w których bilet nie jest ważny, dołączyło Podkarpackie…

Wszystkie te trzy regiony mają swoje własne taryfy i nie zgodziły się na honorowanie biletu spółki, chociaż jego sprzedaż i tak jest zawsze niewielka i w dużej mierze dotyczy pasjonatów kolei. Tym bardziej trudno zrozumieć to, że w tym roku kosztuje on więcej mimo jeszcze bardziej ograniczonego zakresu działania.

W praktyce więc bilet nie stanowi oferty sieciowej na kraj, bo np. ważny jest w Małopolsce (ale tylko w pociągach Polregio), ale np. nie na Podkarpaciu. Pojedziemy z nim np. pociągiem Polregio z Opola w kierunku Wrocławia, ale od stacji Lipki do Wrocławia będziemy musieli kupić dodatkowy bilet, pomimo tego że będziemy podróżować jednym i tym samym pociągiem Polregio. Nie pojedziemy na nim także z Bydgoszczy do Trójmiasta, albo dojedziemy z nim tylko do granicy województwa, bo na terenie województwa pomorskiego bilet nie obowiązuje. 

Bilet wakacyjny tygodniowy można kupić w kasach, u konduktora, a także przez stronę bilety.polregio.pl i przez aplikację mobilną Polregio.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5