Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Betonowa płyta spadła na tory pod Iławą. Uszkodzony pociąg PolRegio [film]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
18-08-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie około godziny 13:00 w czwartek 17 sierpnia, podczas prac przy wiadukcie drogowym, na tory spadła betonowa płyta. Zatrzymany i uszkodzony został pociąg Przewozów Regionalnych relacji Bydgoszcz Główna – Olsztyn Główny.

Aktualizacja, godzina 10:00, 18 sierpnia

Jak podały PKP PLK, już o godzinie 21:15 służby techniczne przywróciły ruch pociągów na odcinku Samborowo - Rudzienice Suskie. Uprzątnięty został gruz – fragmenty betonowego bloku wiaduktu drogowego, który spadł na linię kolejową. Naprawiono sieć trakcyjną. –  Przyczyny zdarzenia do którego doszło około godziny 13:00 zostaną dokładnie wyjaśnione przez specjalną komisję – poinformowało biuro prasowe zarządcy infrastruktury. Od rana w piątek ruch odbywa się normalnie, możliwe są jedynie kilkuminutowe opóźnienia.

Aktualizacja, godzina 17:00

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, zablokowane są oba tory na linii. Pierwsze zapowiedzi mówią o tym, że linię uda się udrożnić w nocy z czwartku na piątek. W zdarzeniu brał udział jeden ze zmodernizowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych należących do województwa kujawsko-pomorskiego (zmodernizowany ED72). Jego uszkodzenia nie są duże. Jak poinformował zarządca infrastruktury kolejowej – PKP PLK – nikomu z pasażerów i obsługi pociągu nic się nie stało.

Do czasu usunięcia elementów betonowych wiaduktu drogowego, uszkodzonego pociągu oraz naprawy sieci trakcyjnej na odcinku pomiędzy Iławą a Ostródą obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów Przewozów Regionalnych (kursują 4 autobusy) oraz zmieniona trasa pociągów PKP Intercity (m.in. Zielona Góra – Olsztyn i Poznań – Olsztyn). Pasażerowie na stacjach i przystankach są na bieżąco informowani o sytuacji na trasie

W betonową płytę wjechał pociąg

– Podróżni byli pod opieką drużyny konduktorskiej. Zorganizowana została dalsza podróż komunikacją zastępczą. Pasażerowie pojechali autobusem do Olsztyna. Teren jest zabezpieczony. Uszkodzona jest sieć trakcyjna. Trwa sprawdzanie toru – powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów pomiędzy Olsztynem a Iławą na linii 353. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową pomiędzy stacjami Iława a Samborowo. Pociągi PKP Intercity pojadą trasą zmienioną. Informacje na temat zmian w komunikacji są podawane na stacjach, przystankach, a także na stronach www.portalpasazera.pl oraz www.intercity.pl. Można również korzystać z infolinii PKP Intercity – 703 200 200.

Na linii 353 w rejonie gdzie miał miejsce wypadek prowadzone są prace zmierzające m.in do podniesienia prędkości pociągów. Piszemy o nich tutaj. O innych pracach prowadzonych na tym odcinku piszemy tutaj. Prace przy tym konkretnym wiadukcie trwały od 26 lipca.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Weekendowe problemy kolei

Infrastruktura

Weekendowe problemy kolei

Michał Szymajda 19 lipca 2021

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Weekendowe problemy kolei

Infrastruktura

Weekendowe problemy kolei

Michał Szymajda 19 lipca 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5