Partnerzy serwisu:
Biznes

Balczun nie jest już prezesem Kolei Ukraińskich. Złożył rezygnację

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
09-08-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Balczun nie jest już prezesem Kolei Ukraińskich. Złożył rezygnację
Fot. Michał Szymajda, RKWojciech Balczun podczas berlińskich targów Innotrans
Wojciech Balczun, dotychczasowy prezes Kolei Ukraińskich, złożył dymisję ze stanowiska prezesa ukraińskich kolei państwowych.

Jak informuje PAP, który powołuje się na słowa premiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana, Wojciech Balczun złożył dymisję ze stanowiska prezesa Kolei Ukraińskich. Powołano go 12 kwietnia 2016 roku, chociaż formalnie urząd objął 6 czerwca 2016 roku. Podanie ma zostać rozpatrzone przez Radę Ministrów jeszcze w tym samym dniu.

– Przyczyną dymisji są osobiste sprawy pana Balczuna – powiedział Hrojsman, otwierając posiedzenie rządu. Premier wyraził nadzieję, że Polak pozostanie doradcą w Ukrzaliznyci. Co więcej, nic nie zapowiadało zmian kadrowych w Kolejach Ukraińskich. Jeszcze o 7 rano, Balczun poinformował w mediach społecznościowych, że przebywa w Chinach na rozmowach biznesowych. Tym bardziej zastanawia nagły obrót sprawy. We wpisie przypomniał także, że w ostatnim czasie rozpętano przeciwko niemu wielką falę czarnego PR-u. 

– Szanuję jego decyzję – powiedział Wołodymyra Hrojsmana, premier Ukrainy. – Przez rok na kolei dokonało się wiele pozytywnych zmian. Chcę podziękować mu za jego pracę. Wiem, że pracował w dość trudnych warunkach, bo to jest bardzo trudne przedsięwzięcie – dodał.

Oświadczenie Balczuna

Wojciech Balczun potwierdził informację, że przestał być prezesem spółki na Facebooku. Przedstawił on w długim wpisie zasługi dla Kolei Ukraińskich oraz to, jak poprawiły się wyniki przewoźnika. – Trzymam kciuki za nową ekipę Kolei Ukraińskich we wdrażaniu dalszych reform. Ze swojej strony zrobię wszystko, aby wdrożyć projekty firmy na rynkach międzynarodowych. Koleje Ukraińskie i Ukraina na zawsze pozostaną w moim sercu – napisał na zakończenie Balczun.

Premier Ukrainy zapowiedział, że w trybie pilnym ogłoszony zostanie nowy konkurs na prezesa ukraińskiej spółki. – To ważne, aby znaleźć teraz najlepszego kandydata do zarządzania Kolejami Ukraińskimi – zaznaczył na posiedzeniu rządu.

Było trudno już od początku

Warto przypomnieć, że Wojciech Balczun od początku miał sporo problemów na linii z ukraińskim Ministerstwem Infrastruktury. Wołodymyr Omelian, szef tego resortu, ostro krytykował go za to, co dzieje się w regionalnych oddziałach firmy, m.in. w regionie odeskim, który boryka się z brakiem taboru i licznymi jego awariami. – Krytykuje mnie on zresztą od pierwszych tygodni mojej działalności, często poprzez rozmaite media. Ja nie mam zbyt wiele czasu na zajmowanie się PR-em, interesuje mnie skuteczne działanie na rzecz Kolei Ukraińskich – mówił niedawno w rozmowie z Rynkiem Kolejowym Balczun.

Wojciech Balczun oceniał wtedy swoje zadanie w UZ jako „bardzo trudne”. – Wiedziałem, że będzie ciężko, choć nie miałem świadomości, że aż tak. Nie spodziewałem się na przykład, że spotkam się z otwartym sabotażem mojej pracy. Mimo wszystko chcę nadal pracować na Ukrainie, mam nadzieję, że będzie chciał tego także pan premier Hrojsman – powiedział. Cała rozmowa tutaj.

Ostatni obcokrajowcy na Ukrainie

Jak sam Balczun zauważa, coraz mniej obcokrajowców pracuje na poziomie biznesowym oraz w instytucjach powiązanych z państwem na Ukrainie. – Większość już wyjechała. Nikt dłużej niż rok nie wytrzymał – mówił Polak w wywiadzie dla eastbook. Sam przyznał, że czuje się jak „ostatni Mohikanin”. Nie ukrywa, że gdy przyjmował ofertę objęcia prezesury w narodowych kolejach Ukrainy, wydawało mu się, że istnieje już w kraju nastawienie na to, żeby jednak zmienić system.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5