Partnerzy serwisu:
Pasażer

Autobusy zamiast pociągów do Lądka możliwe w 2022, pociąg do Karpacza w 2023

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-02-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Autobusy zamiast pociągów do Lądka możliwe w 2022, pociąg do Karpacza w 2023
Fot. Jacek Rzodkiewicz, Dworce kolejoweWyremontowany dworzec w Lądku czeka na podróżnych
Dolnośląski urząd marszałkowski potwierdza, że zamierza uruchomić autobusy z Kłodzka do Lądka i Stronia. Miałyby kursować do momentu, w którym samorządowi uda się przejąć linię kolejową z rąk PKP SA i PKP PLK.

O pomyśle uruchomienia autobusów kolejowej komunikacji uzupełniającej, firmowanych przez Koleje Dolnośląskie, pisaliśmy tutaj. Jeśli samorządy Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego, a także gmina Kłodzko, zechce partycypować finansowo w projekcie, szansa na autobusy skomunikowane z pociągami w Kłodzku byłaby już od lipca. Poprosiliśmy o oficjalne stanowisko w tej sprawie Dolnośląski Urząd Marszałkowski.

Alternatywne rozwiązanie: autobus


– Przejęcie linii 322 między Kłodzkiem – Lądkiem Zdrój a Stroniem Śląskim uwarunkowane jest decyzjami i kwestiami prawnymi po stronie zarządców linii – PKP SA i PKP PLK. Natomiast Samorząd Województwa Dolnośląskiego konsekwentnie podejmuje działania w walce z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie, dlatego zaproponowaliśmy alternatywne rozwiązanie - uruchomienie linii autobusowych –napisał Michał Nowakowski, rzecznik urzędu.

Nowakowski potwierdza, że Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa odpowiedzialny za rozwój kolei, razem z wicemarszałkiem Grzegorzem Macko spotkali się z samorządowcami z Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego, aby wspólnie rozmawiać o możliwościach rozwoju komunikacji i transportu publicznego w południowej części Dolnego Śląska. Tymoteusz Myrda przedstawił założenia uruchomienia stałych autobusowych linii dowozowych w ramach Kolejowej Komunikacji Zastępczej Kolei Dolnośląskich.

Integracja biletów i rozkładów


– To planowane uruchomienie linii autobusowych wzdłuż linii kolejowych, które pozwoli na ujęcie w kolejowym rozkładzie jazdy Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego. Autobusy niskopodłogowe byłyby skorelowane z rozkładem jazdy pociągów, obowiązywałaby integracja taryfowa. Samorządowcy wyrazili duże zainteresowanie tym projektem. Kontynuowane będą rozmowy w tym ważnym społecznie temacie i o szczegółach będziemy oczywiście informować – dodał rzecznik.

Michał Nowakowski przypomina, że trwają już prace związane z przywróceniem pociągów na przejętej z rąk PKP PLK linii do Świeradowa Zdroju czy Chojnowa i Chocianowa. – W przyszłym roku planujemy, aby pociągi wróciły do Karpacza – powiedział rzecznik.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5