Partnerzy serwisu:
Pasażer

Autobusy za pociągi na odcinku Słupsk – Szczecinek przez cały przyszły rok

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-11-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Autobusy za pociągi na odcinku Słupsk – Szczecinek przez cały przyszły rok
fot. Antekbojar, lic. CC0 1.0 Wikimedia commons
Trwa modernizacja jednotorowej linii kolejowej nr 405 pomiędzy Słupskiem a Szczecinkiem. Przewozy Regionalne wprowadziły w związku z tym komunikację autobusową za pociągi. Obecnie szukają wykonawcy przejazdów zastępczych na cały nowy rozkład jazdy.

Chodzi o modernizację linii nr 405 ze Słupska do Ustki, o której pisaliśmy tutaj. Początkowo zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zakładał rozpoczęcie prac 3 września, jednak w związku z pojawieniem się możliwości wcześniejszego rozpoczęcia robót termin ich realizacji został przyspieszony, a linię zamknięto już na początku lipca. Przewozy Regionalne musiały na gwałt szukać komunikacji zastępczej. Jazda autobusem pomiędzy Słupskiem a Miastkiem trwa niecałe dwie godziny; do Szczecinka jedziemy jeszcze o 55 minut dłużej.

Teraz Przewozy Regionalne szukają wykonawcy komunikacji zastępczej na cały kolejny sezon, od 10 grudnia 2017 do 8 grudnia 2018 roku. Przewidywany przebieg autobusów w okresie obowiązywania umowy to około 543 293 km. Do realizacji usługi przewozowej niezbędne jest dysponowanie minimum pięcioma autobusami: czterema autobusami o pojemności minimum pięćdziesiąt miejsc siedzących i jednym autobusem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, o pojemności pięćdziesiąt miejsc siedzących i stojących łącznie, dopuszczonymi do ruchu, posiadającymi aktualne ubezpieczenie OC oraz NNW dla kierowcy i pasażera.

W trakcie realizacji usługi Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia miejsc postojowych w Słupsku, Miastku i Szczecinku, gdzie w przypadku opóźnienia pociągu pojazdy będą oczekiwały na skomunikowanie bez zakłócania ruchu drogowego. Zamawiający zapewni przejazd umundurowanego kierownika pociągu „Przewozy Regionalne” Oddział Pomorski w Gdyni w pierwszym autobusie za każdy pociąg. W przypadku konieczności uruchomienia drugiego autobusu za dany pociąg, kierowca tego autobusu powinien być wyposażony przez wykonawcę w sprawny telefon komórkowy dla operatywnej łączności z kierownikiem pociągu lub dyspozytorem zamawiającego w przypadku wystąpienia utrudnień podczas realizacji procesu przewozowego. 

Przejazd, tak jak obecnie, będzie możliwy na podstawie ważnych biletów spółki Przewozy Regionalne. Otwarcie ofert planowane jest na 28 listopada.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5