NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Austria: Nie chcą więcej tramwajów Siemensa. Wolą Bombardiera

| lp 06.06.2015 170

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-06-06 12:29:09 Autor: Mił
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tramwaje Śląskie mogą iść na zakupy.
2015-06-06 12:34:09 Autor: lol
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
i nic dziwnego...
Jak byłem ostatnio w lecie w Wiedniu to miałem porównanie: staroć z doczepką - chłodek, przewiew; nowy z mikroskopijnymi okienkami i niedziałającą albo niewydolną klimą - szło się roztopić
2015-06-06 14:23:49 Autor: lolek
---.itcomp.pl
A gdzie PESA ze swoimi cudami techniki? :D
2015-06-06 16:45:33 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Czyli jest szansa, ze niebawem do Krakowa, trafi z Wiednia kolejna kupa złomu tramwajowego. Która przejdzie lifting. Wymiana drewnianej podłogi na izolacje z gumy, wymiana plastikowych bordowych stołków, na siedzenia krakowskie z herbem Krakowa.
2015-06-06 20:11:17 Autor: Jan
---.warszawa.mm.pl
Bombardier ma 34 metry długości i dzięki temu wszystkie drzwi są podwójne. Pytanie: przy których drzwiach tramwajów Pesy jest najciaśniej?
2015-06-06 20:58:57 Autor: Milf
---.174.145.238
Głos z USA siarap, chyba do Twojego Czikago czy Łoszyngtonu trafią, weź nie obrażaj Polski. Ten "złom", co kiedyś Krakusy sobie wzięły, całkiem elegancko prezentuje się na zabytkowych krakusowskich ulicach, no ale wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo.

Ale zwróćcie uwagę jak ładne i eleganckie jest wiedeńskie malowanie, niby nic specjalnego ale efekt jest zaje. A u nas Warszawa, Łódź, Wrocław, Kielce i inne to wszystko na jedno kopyto, barwy jak jajecznica z krwią płodów, tylko w jednym mieście dadzą tu jakiś pasek, a w innym nie. Ja wiem, że to są barwy tych miast no ale bez przesady, trochę oryginalności nie zaszkodzi. Na przykład nowe olsztyńskie malowanie bardzo ciekawie wygląda.
2015-06-07 08:30:23 Autor: Zgred
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na temat części mechanicznej (tj przeniesienia napędu) nic nie wiadomo?
2015-06-07 22:03:50 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
W odpowiedzi na post Jan:
"Bombardier ma 34 metry długości i dzięki temu wszystkie drzwi są podwójne. Pytanie: przy których drzwiach tramwajów Pesy jest najciaśniej?"
Przy pierwszych i ostatnich. Pytanie tylko czy na którejkolwiek polskiej sieci skrajnia pozwoliłaby na sztywniaka z tak bardzo wystającym przodem/tyłem jak w tych Bombach czy Urbosach dla Budapesztu?

Część mechaniczna to zagadka, podejrzewam, że może zrobią to podobnie jak w Skodach 15T
2015-06-08 10:31:25 Autor: dlaczegoNie
---.play-internet.pl
Dlaczego ie startował nasz narodowy producent taboru?
2015-06-09 21:00:57 Autor: Franek
---.proxnet.pl
"Tramwaje Flexity będą produkowane w Wiedniu, w lewobrzeżnej dzielnicy Donaustadt."

Wiedeń kupuje tramwaje produkowane w Austrii a Polacy jakieś ino (jak nazwała je pani Dykiel - https://www.youtube.com/watch?v=SZzGjuqnXFE) produkowane poza granicami Polski od firmy o której pisze między innymi Nesweek.

"772 mln dolarów grzywny za posługiwanie się łapówkami zapłaci francuski Alstom..."
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.