Partnerzy serwisu:
Biznes

Arriva z umową na przewozy w kujawsko-pomorskim

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
24-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Arriva z umową na przewozy w kujawsko-pomorskim
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Arriva podpisała umowę wieloletnią na przewozy z województwem kujawsko-pomorskim na okres po 12 grudnia 2022. Wciąż trwają negocjacje samorządu z Polregio. 

Ogłoszenie przetargu na ośmioletnie przewozy w województwie po wielu perypetiach nastąpiło w maju. Oferty złożyli obecni przewoźnicy: Polregio oraz Arriva – każdy z nich na inny pakiet połączeń. 

Przez wiele miesięcy od otwarcia ofert umów nie podpisywano. – Zderzyliśmy się z ogromnym wzrostem cen usług przewozowych. W związku z wysokimi cenami energii mieliśmy możliwość rozmów z oboma oferentami – tłumaczyła członkini zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, Aneta Jędrzejewska, odpowiedzialna za kwestie kolejowe.

Dziś (24 października) podpisano ośmioletnią umowę z Arrivą. Obejmie ona  linie komunikacyjne Bydgoszcz – Tuchola – Chojnice, Bydgoszcz – Laskowice – Grudziądz, a także Wierzchucin – Szlachta (pakiet C) oraz Toruń – Jabłonowo Pomorskie – Brodnica, Brodnica – Grudziądz, Toruń – Grudziądz oraz Toruń – Sierpc (pakiet D). W tym ostatnim przypadku można liczyć na zwiększenie oferty.

Wciąż nie ma umowy z Polregio. Pod koniec września wydawało się, że negocjacje województwa z tym przewoźnikiem są blisko powodzenia, ale na dzisiejszym sejmiku marszałek poinformował, że wciąż nie ma zgody co do kształtu umowy. Portal Kujawski relacjonuje, że chodzi o ustalenie zasad rekompensowania ich kosztów przez Województwo Kujawsko-Pomorskie jako zamawiającego. Marszałek wskazał też, że sytuacja jest zagmatwana w świetle zapowiedzi przyjęcia przez Sejm ustawy, która ustalić może maksymalne stawki energii. Polregio wycofało za to pozew do sądu o unieważnienie przetargu. Niestety, oferta przewoźnika jest ważna tylko do końca dzisiejszego dnia, więc samorząd czeka gorące popołudnie.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5