NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Koleje Mazowieckie pojadą do Lwowa?

| wu, Rynek Kolejowy 21.03.2013 162

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-03-21 09:08:36 Autor: U4
---.dynamic.gprs.plus.pl
IZ Lublin zaprzegnac do roboty.
2013-03-21 09:12:48 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
A może na Cypr?

Redakcjo, przestańcie nas akrmić bajaniami, fikcjami i innymi bajkami. Zacznijcie pytać ministrów, rządzących: kiedy, dlaczego - konkretnie.

Zapytajcie ministra Massela, czemu odpisał prezydentowi Tarnobrzega żeby sobie linię 25 robili z RPO, a nie z POIiŚa?
Zapytajcie go dlaczego odpisał na interpelację posła Osucha, żeby sobie linię z Przybówki do Krosna (skrót między 106 a 108) budowali z RPO? A dostał na talerzu trzy warianty z kosztami, i nawet do tego się nie odniósł.

Te dwie inwestycje kosztowałyby może 600 baniek. Niczego by nie zakorkowały. A korzyści gospodarcze byłyby znaczne. I co z tego? I jajo.

Podobno było dużo kasy na kolej. Podobno będzie więcej. Podobno budowlańcy narzekają na spadek zamówień (pisaliście o tym wczoraj). Nie umiecie tego połączyć ze sobą? No to zatrudnijcie następnych plitologów. Ku chwale i na cześć. A potem \"płaczcie\" że kolej zdycha.
2013-03-21 09:19:00 Autor: mały króliczek
---.opera-mini.net
Jadąc z Portugalii w Hiszpanii dołączone zostanie kilka wagonów Talgo.
2013-03-21 09:19:38 Autor: a
---.dynamic.gprs.plus.pl
Koleje Mazowieckie zamiast marzyć, to by się lepiej zajęły swoim taborem. UTK wycofał im z ruchu kilka EN57.
2013-03-21 09:32:25 Autor: Roztoczanin
---.internetdsl.tpnet.pl
Doskonały pomysł.Czy aby to nie jest tylko kolejna mrzonka Bratkowskiego który za pomocą kolei robi sobie początek kolejnej kampanii wyborczej.Jak to się ma do zatwierdzonego już planu wyłączenia części linii Zwierzyniec - Hrebenne jeśliby tędy miały by być realizowane przewozy?Czemu nie przywrucić połączenia już kiedyś zawieszonego do Rawy Ruskiej bez zbędnych mglistych obietnic inwestycyjnych.Już teraz można wykonywać połączenia z Ukrainą do Rawy za pomocą lubelskich szynobusów tylko trzeba chcieć !!! Czemu u nas wszystko się planuje obiecuje a przecież już teraz można przywrucić coś co funkcjonowało i działało.
2013-03-21 09:56:27 Autor: Goofy
---.30.0.84
Ten pomysł to kolejny dowód na to, że kolejka samorządowa, ograniczona do jednego województwa nie ma sensu!
2013-03-21 09:58:38 Autor: mad max
---.opera-mini.net
Bzdura. Jedyne sensowne rozwiazanie to polaczenie Warszawa - Chełm gdzie jest przy pierwszym peronie szeroki tor, tam przesiadka na ukrainski sklad. Czyli odpada kwestia dewastacji taboru po naszej stronie i rozstawu toru. I do tego nie trzeba zadnych nakladow tylko odrobine dobrej woli.
2013-03-21 10:01:18 Autor: PiotrW
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Popieram przedmówców. Bajanie, bajanie, bajanie... Koleje Mazowieckie nie mogą dojechać do Kielc czy Tomaszowa/Koluszek/Łodzi, a śnią o Lwowie... K... to za to dostaje się tam kasę? To może mnie zatrudnicie - mam nieograniczoną wyobraźnię co do nowych relacji, tras, DESTYNACJI (jak to się teraz po anglopolskiemu modnie mówi)...

Więc jak? Nie jestem drogi, 5 tysiaków mi wystarczy... :-/

Ĺťenada po prostu. Wszystko wali się w gruzy, społeczne komitety obrony linii X, Y, Z rozgrzane do czerwoności, przewoźnicy protestują, a co niektórzy bujają w obłokach i snują utopijne wizje \"a co by tu jeszcze można było zrobić\". Tylko, że mam nieodparte wrażenie, że gdyby NA GRUNCIE przyszło rozpocząć działanie, to skończyłoby się tak jak pisze @.Piotr: \"to sobie zróbcie z RPO, tamto niech prywatny załatwi, a w ogóle to nie ma pieniędzy, bo nawet jak są to ich nie ma\"...
2013-03-21 10:06:05 Autor: redlublin
---.dynamic.chello.pl
Kolejna mrzonka ja railbaltica-budowa połączenia samego pasażerskiego na 1435 jest kosztowo bezsensowne. Zresztą w obecnej sytuacji Polski i Ukrainy można wsadzić między bajki budowę takiej linii
2013-03-21 10:19:21 Autor: Darek Paperson
---.178.191.27
Szanowna Redakcjo! Coś Wam się chyba we łbach pomieszało! Prima Aprilis dopiero za 2 tygodnie!
2013-03-21 10:51:18 Autor: Yurgen
---.dynamic.chello.pl
Zamiast p...ć farmazony o Lwowie. KM mogliby uruchomić latem nowy kierunek wzorem Słonecznego i puścić jeden skład do Zakopanego oraz Krynicy.A nie tworzyć połączenia które na dzień dobry skazane są na porażkę.
2013-03-21 12:23:38 Autor: pip
---.warszawa.vectranet.pl
Bardzo dobry pomysł. KM to jedyny przewoźnik, który dba o jakiś standard. Słoneczny to hit od lat więc i ten projekt może się udać.
2013-03-21 13:59:41 Autor: podróżnik
---.tktelekom.pl
A dlaczego tylko Warszawa - Lwów? Niech KM idzie na całość. Jeździ nad Bałtyk, to co stoi na przeszkodzie by jeździć nad Morze Czarne? Słonecznym od morza do morza!
2013-03-21 14:27:58 Autor: Dzban
---.ae1x419.dibhala.lubman.net.pl
Lubelskich szynobusów jest za mało żeby obsługiwać i to połączenie. Poza tym w okresie letnim te szynobusy byłyby za małe.

Linie wymagają remontu żeby uzyskać konkurencyjne czasy przejazdu.
2013-03-21 15:56:54 Autor: gustaw
---.120.225.195.static.bait.pl
Fiksum dirdum
2013-03-21 16:50:42 Autor: januser123
---.tktelekom.pl
Warszawa - Lwów? Owszem pewnie będzie kiedyś ale zapewne przez Przemyśl, Rzeszów ;) Jestem oczywiście za tym aby takie coś jeździło choćby do Bełżca, byłoby chociaż jedno połączenie kolejowe do Warszawy.
2013-03-21 21:12:46 Autor: Hans
---.dynamic.gprs.plus.pl
Yurgen, popieram, warszawka żąda pociągów do Zakopanego i Krynicy !
2013-03-21 21:28:18 Autor: heh
---.adsl.inetia.pl
A czemu po prostu wagonów Lwów-Expressa na dzień dobry nie wydłużyć do Warszawy poprzez włączenie do Krakusa?
2013-03-21 22:51:27 Autor: spm
---.205.75.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Koleje MAZOWIECKIE do Lwowa, SKM WARSZAWA do Paryża, WKD do Madrytu! Intercity niech jeździ z okęcia do Siedlec, Koleje Wielkopolskie Szczecin-Rzeszów itp. itd.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.