NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Z Gdyni do Kaliningradu pociągiem na Mundial? Ruszają połączenia testowe

| Michał Szymajda 29.12.2017 302

Z Gdyni do Kaliningradu pociągiem na Mundial? Ruszają połączenia testowe
Fot. Tadeusz Kwaśniewski, archiwum Przewozów Regionalnych
5 stycznia z Gdyni, po wielu latach, ponownie odjedzie pociąg w kierunku rosyjskiej granicy. Na stacji w Braniewie na spotkanie składu Przewozów Regionalnych wyruszy pociąg Rosyjskich Kolei, który umożliwi dojazd do Kaliningradu.
Pociąg Przewozów Regionalnych wyruszy z Gdyni Głównej o godzinie 6:37. Po dojeździe do stacji Braniewo, będzie na niego czekał skład RŻD, który dotrze do Kaliningradu około godziny 11 (czasu miejscowego, czyli o godzinę później niż w Polsce). Kolejny pociąg wyruszy z Gdyni o godzinie 16:19 i podobnie jak poranne połączenie, także będzie skomunikowany w Braniewie z pociągiem RŻD, który zamelduje się w dawnym Królewcu o 21:28. Połączenie powrotne realizowane będą przez RŻD z Kaliningradu o 7:57 i 18:09 (czasu miejscowego). Po przesiadce przy granicy skończą bieg w Gdyni kolejno o 11:55 i 21:28.

Zgranie przewoźników testowane będzie w związku z planem uruchomienia podobnych połączeń na okres trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które latem odbędą się w Rosji, a Kaliningrad będzie jednym z ich gospodarzy (zagra tam m.in. reprezentacja Anglii i Hiszpanii).  Jak przypomina portal trójmiasto.pl, pytania o popularność połączenia pojawiają się w kontekście zniesienia regionalnego ruchu bezwizowego od czasu trwania Światowych Dni Młodzieży, a także wieloletniej przerwy w kursowaniu pociągów (PKP Intercity zawiesiło pociągi Gdynia – Kaliningrad z końcem 2013 roku).

Ustalono cennik za przejazd pociągiem. Bilet na trasie Kaliningrad – Gdańsk kosztować będzie około 33 zł. Nie wiemy natomiast czy bilety dostępne będą w polskich kasach i czy polscy pasażerowie, posiadający ważne wizy, będą mogli skorzystać z pary pociągów. Nie udało nam się tego ustalić w pomorskim oddziale Przewozów Regionalnych. Do tematu wrócimy 2 stycznia.

Rosjanie poinformowali, że 5 stycznia wyruszy także inne połączenie testowe: z Kaliningradu do Kłajpedy. W tym wypadku wyjazd pociągu zaplanowano na godzinę 12:15 z Dworca Południowego, a dojazd do litewskiego miasta – na 17:27. Kurs powrotny zaplanowano dwa dni później – 7 stycznia.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS