NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

TK Telekom na nowym rynku. Zbuduje symulator Impulsa KD

| Jakub Madrjas 24.10.2017 33

TK Telekom na nowym rynku. Zbuduje symulator Impulsa KD
Fot. KD
Problemy giełdowej spółki Qumak spowodowały rezygnację z budowy symulatora do szkolenia maszynistów dla Newagu do realizacji zamówienia Kolei Dolnośląskich. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", zadania podjęła się spółka TK Telekom.
13 stycznia 2017 roku podpisana została umowa Newagu z Kolejami Dolnośląskimi na dostawę 11 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls. To jedne z najlepiej wyposażonych pojazdów w kraju. Pierwsze dwa pojazdy we wrześniu dotarły na Dolny Śląsk. W sumie dostarczono już sześć pojazdów. – Kolejne będą przekazywane do połowy listopada – informuje "RK" rzecznik Newagu Łukasz Mikołajczyk. Wartość całego kontraktu to 266,5 mln zł brutto.

Przedmiotem tego zamówienia była też dostawa symulatora dla Kolei Dolnośląskich, na którym maszyniści będą mogli odbywać szkolenia na specjalnie przygotowanych trasach. W maju poinformowano, że dostarczy go firma Qumak. Jednak 20 lipca przeżywająca problemy giełdowa spółka poinformowała o zawarciu porozumienia z Newagiem, na podstawie którego rozwiązano umowę na dostawę symulatora. Pisaliśmy o tym tutaj.

– Po odstąpieniu przez Newag od umowy z firmą Qumak została zawarta umowa dostawy symulatora z innym polskim dostawcą – informuje Łukasz Mikołajczyk. Jak ustalił "Rynek Kolejowy", chodzi o TK Telekom. Potwierdza to prezes spółki Bogusław Kowalski. Jak zapowiada, TK Telekom na stałe wejdzie na ten rynek. – Symulator to spory wydatek dla przewoźników, który my możemy rozwiązać proponując albo sprzedaż, albo dzierżawę. Planujemy także dostarczać samą usługę szkoleniową – w zależności od potrzeb klienta – zdradza Bogusław Kowalski.

To nie jedyny nowy rynek, na którym chce działać TK Telekom. Spółka ma umowę z PKP Intercity na obsługę infolinii przewoźnika i uruchomiła własną pod numerem 19 757. Bierze udział w przetargach na terminale mobilne, dużym przetargu na system dynamicznej informacji pasażerskiej PKP PLK (z Trakcją PRKiI i Funwerk Systems), a także w ogromnym postępowaniu na Krajowy System Poboru Opłat (wspólnie z Egis Electronic Toll Collection Polska).

Więcej na temat rozwoju TK Telekom będzie można przeczytać w wywiadzie z prezesem Bogusławem Kowalskim w numerze 11/2017 miesięcznika "Rynek Kolejowy".Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Innowacje
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS