NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Bogusław Kowalski prezesem TK Telekom

| Jakub Madrjas 16.11.2016 41

Bogusław Kowalski prezesem TK Telekom
Fot. Piotr Kała
Bogusław Kowalski został powołany na stanowisko prezesa spółki TK Telekom. W ubiegłym roku kolejowy operator telefonii został sprywatyzowany.
W lipcu 2015 roku PKP SA sprzedała spółkę TK Telekom giełdowej Netii za 221 mln zł. Przed prywatyzacją podpisano Pakt Gwarancji Pracowniczych, zapewniający osobom zatrudnionym w spółce gwarancję zatrudnienia i premię prywatyzacyjną.

Teraz do TK Telekom przyszedł silnie związany z koleją Bogusław Kowalski. Netia zaznacza w komunikacie giełdowym jego ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych na rynku kolejowym. – Zadaniem nowego prezesa będzie zbudowanie i wzmocnienie pozycji TK Telekom na rynku kolejowym po integracji z Netią – czytamy w oświadczeniu spółki.

Bogusław Kowalski był posłem na Sejm RP V i VI kadencji, w latach 2002-2005 wicemarszałkiem województwa mazowieckiego odpowiedzialnym za infrastrukturę i transport, przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury, a od maja 2006 do listopada 2007 sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu. Od 2012 roku do marca 2015 roku był współpracownikiem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jest też jednym z twórców Kolei Mazowieckich.

Warto przypomnieć, że przed niespełna rokiem Kowalski został prezesem PKP SA. Po zaledwie dwóch dniach złożył jednak rezygnację. Powodem były kontrowersje wokół jego przeszłości w czasach PRL. Pisaliśmy o tym tutaj. W lipcu "Puls Biznesu" poinformował, że Kowalski po dymisji świadczy dla PKP SA usługi w ramach Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej. Na prośbę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa PKP SA szczegółowo wyjaśniło tę sprawę. Więcej na ten temat tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS