NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Bogusław Kowalski prezesem TK Telekom

| Jakub Madrjas 16.11.2016 41

Bogusław Kowalski prezesem TK Telekom
Fot. Piotr Kała
Bogusław Kowalski został powołany na stanowisko prezesa spółki TK Telekom. W ubiegłym roku kolejowy operator telefonii został sprywatyzowany.
W lipcu 2015 roku PKP SA sprzedała spółkę TK Telekom giełdowej Netii za 221 mln zł. Przed prywatyzacją podpisano Pakt Gwarancji Pracowniczych, zapewniający osobom zatrudnionym w spółce gwarancję zatrudnienia i premię prywatyzacyjną.

Teraz do TK Telekom przyszedł silnie związany z koleją Bogusław Kowalski. Netia zaznacza w komunikacie giełdowym jego ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach zarządczych na rynku kolejowym. – Zadaniem nowego prezesa będzie zbudowanie i wzmocnienie pozycji TK Telekom na rynku kolejowym po integracji z Netią – czytamy w oświadczeniu spółki.

Bogusław Kowalski był posłem na Sejm RP V i VI kadencji, w latach 2002-2005 wicemarszałkiem województwa mazowieckiego odpowiedzialnym za infrastrukturę i transport, przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury, a od maja 2006 do listopada 2007 sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu. Od 2012 roku do marca 2015 roku był współpracownikiem Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Jest też jednym z twórców Kolei Mazowieckich.

Warto przypomnieć, że przed niespełna rokiem Kowalski został prezesem PKP SA. Po zaledwie dwóch dniach złożył jednak rezygnację. Powodem były kontrowersje wokół jego przeszłości w czasach PRL. Pisaliśmy o tym tutaj. W lipcu "Puls Biznesu" poinformował, że Kowalski po dymisji świadczy dla PKP SA usługi w ramach Instytutu Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej. Na prośbę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa PKP SA szczegółowo wyjaśniło tę sprawę. Więcej na ten temat tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS