NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

SKM Warszawa negocjuje z Newagiem zamówienie z wolnej ręki [sprostowanie]

| Martyn Janduła 01.09.2017 7

SKM Warszawa negocjuje z Newagiem zamówienie z wolnej ręki [sprostowanie]
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Szybka Kolej Miejska w Warszawie negocjuje z Newagiem zamówienie z wolnej ręki na obsługę techniczną utrzymania trzech pojazdów typu 19WE.
Warszawski przewoźnik kolejowy poinformował w ogłoszeniu o dobrowolnej przejrzystości ex ante o rozpoczęciu negocjacji na wykonanie czterech obsług technicznych utrzymania P3 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 19WE. Prace dotyczyć będą pojazdów o numerach fabrycznych 01, 02, 03 i 04, według zatwierdzonej 2 stycznia 2015 r. przez Prezesa UTK Dokumentacji Systemu Utrzymania. Negocjacje toczą się z producentem pociągów - Newagiem, a szacunkowa kwota kontraktu to 2,2 mln zł. Udzielenie zamówienia w ten sposób będzie możliwe ze względu na unieważnienie przez SKM Warszawa procedury przetargowej z powodu braku ofert

Według ogłoszenia, na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie miał sześć miesięcy. Prace dodatkowe mają dotyczyć ulepszenia monitoringu w pojazdach, a także obsługi w ramach P3 wykraczającej poza Dokumentację Systemu Utrzymania jednostek 19WE. Chodzi o prace, które mogą, ale nie muszą okazać się konieczne. Zalicza się do nich ewentualna wymiana amortyzatorów hydraulicznych, sprężyny pneumatycznej tablicy schematu trasy, osi i wałów zestawów kołowych czy nawet silnika trakcyjnego. Możliwy może być też demontaż przekładni w celu naprawy u producenta.

Natomiast system monitoringu po ulepszeniach ma zyskać szereg nowych funkcji. Przede wszystkim ma on rejestrować w sposób ciągły dane z 31 dni. Prócz tego SKM chce, by monitoring objął wnętrze każdego wagonu (co najmniej 4 kamery, bez martwych pól), a także zewnętrze, w tym np. odbierak prądu czy szlak (wraz z dźwiękiem z kabiny maszynisty). Kamery zewnętrzne muszą być ogrzewane i mieć oświetlacz działający w podczerwieni.

Sprostowanie

W pierwotnej wersji tekstu poinformowaliśmy o udzieleniu zamówienia, opierając się na ogłoszeniu SKM Warszawa opublikowanym w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. Poinformowano w nim, że została podjęta "Decyzja o udzieleniu zamówienia" Newagowi. W rzeczywistości trwają negocjacje między spółkami w tej sprawie. Za błąd bardzo przepraszamy Czytelników oraz obie spółki.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Mazowieckie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Mazowieckie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS