NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Siemens prezentuje Vectrona na torze w Żmigrodzie [zdjęcia, wideo]

| Michał Szymajda 22.03.2017 204

Siemens prezentuje Vectrona na torze w Żmigrodzie [zdjęcia, wideo]
Vectron na torze testowym w Żmigrodzie fot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Siemens prezentuje Vectrona na torze w Żmigrodzie [zdjęcia, wideo]
Siemens prezentuje Vectrona na torze w Żmigrodzie [zdjęcia, wideo]
Siemens prezentuje Vectrona na torze w Żmigrodzie [zdjęcia, wideo]
Na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie próby dynamiczne przechodzi lokomotywa Siemens Vectron. Przy tej okazji nowoczesny elektrowóz zaprezentowano dziennikarzom.
Lokomotywa Vectron znana jest już w Polsce. 15 sztuk tych pojazdów w różnych konfiguracjach zamówiło PKP Cargo, a obecnie, wyprzedzając harmonogram dostaw, Siemens dostarcza ostatnie trzy sztuki przewoźnikowi. 23 Vectrony jeżdżą także w DB Schenker Polska. Lokomotywom tego przewoźnika zdarzało się prowadzić pociągi PKP Intercity w momencie chwilowego braku własnych pojazdów IC, które mogłyby prowadzić pociągi na magistrali E20 z prędkością 160 km/h. Czy Siemens zechce wprowadzić je na stałe do taboru PKP Intercity w związku ze zbliżającym się przetargiem na elektrowozy?

– Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie przetargu przez PKP Intercity, jesteśmy w stanie dostarczyć przewoźnikowi zarówno pojazdy, które mogą pojechać 160 km/h, jak i 200 km/h (choć PKP Intercity chce zamówić lokomotywy na 190 km/h, o czym piszemy tutaj). Wszystko wskazuje na to, że wystartujemy w tym przetargu. Naszym atutem jest z pewnością szybkość produkcji Vectronów. Dzięki zunifikowanej budowie większość pudeł lokomotyw czeka tylko na odpowiednią dla danego kraju zabudowę modułów napędowych i może wyjechać na tory nawet w kilkanaście tygodni po złożeniu zamówienia – powiedział Piotr Dybowski, starszy specjalista ds. sprzedaży w Siemensie.

Znajdująca się na torze w Żmigrodzie lokomotywa to maszyna demonstracyjna Siemensa, a jej obecność tam związana jest z koniecznością przetestowania nowej wersji oprogramowania sterującego pojazdem. Pojazd odbywał jazdy z prędkością do 160 km/h.

Więcej o przetargu PKP Intercity piszemy tutaj.


Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Żmigród (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Żmigród (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS