NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Są oferty na 11 nowych pociągów dla KD. Będą nowe Impulsy?

| Jakub Madrjas 17.11.2016 109

Są oferty na 11 nowych pociągów dla KD. Będą nowe Impulsy?
Fot. Patryk Farana
Koleje Dolnośląskie otworzyły oferty w dużym postępowaniu na dostawę  11 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", przewoźnik wybierze między Pesą a Newagiem. Bliżej pozyskania zamówienia jest Newag, który dostarczył już wcześniej przewoźnikowi szesnaście pojazdów z tej rodziny.
W ubiegłym miesiącu Koleje Dolnośląskie rozpisały przetarg na jedenaście pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Szacowana wartość zamówienia przekracza 200 mln zł netto. Pojazdy mają pojawić się do końca listopada 2017 r. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przewoźnik otworzył dziś oferty w postępowaniu. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, Newag zaproponował korzystniejszą cenę (19,7 mln zł netto za pojazd) i dłuższą gwarancję (48 miesięcy) niż Pesa (19,92 mln zł, 36 miesięcy gwarancji). Nowosądecki producent prowadzi też pod względem liczby stałych miejsc siedzących (249 do 238) w pociągach. Za to kryterium można otrzymać jedną czwartą punktów. Cena będzie stanowić o wyborze w 60 proc., a okres gwarancji w 15 proc.

Lektura opisu wymagań technicznych, jakie spełnić mają dostawcy 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Dolnośląskich, skłania do stwierdzenia, że przewoźnik zamówi najlepiej wyposażone i najwygodniejsze regionalne pociągi w kraju. Szeroko piszemy o tym tutaj.

Przetarg na zakup 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych jest tylko wstępem przed dalszym procesem odnowy taboru przewoźnika kolejowego na Dolnym Śląsku. Urząd Marszałkowski zapowiada wielomilionowe inwestycje w tabor na najbliższe lata i wzrost liczby pojazdów w taborze Kolei Dolnośląskich. Więcej na ten temat można znaleźć w tym miejscu.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Dolnośląskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Dolnośląskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS