NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Są oferty na 11 nowych pociągów dla KD. Będą nowe Impulsy?

| Jakub Madrjas 17.11.2016 109

Są oferty na 11 nowych pociągów dla KD. Będą nowe Impulsy?
Fot. Patryk Farana
Koleje Dolnośląskie otworzyły oferty w dużym postępowaniu na dostawę  11 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", przewoźnik wybierze między Pesą a Newagiem. Bliżej pozyskania zamówienia jest Newag, który dostarczył już wcześniej przewoźnikowi szesnaście pojazdów z tej rodziny.
W ubiegłym miesiącu Koleje Dolnośląskie rozpisały przetarg na jedenaście pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Szacowana wartość zamówienia przekracza 200 mln zł netto. Pojazdy mają pojawić się do końca listopada 2017 r. Pisaliśmy o tym tutaj.

Przewoźnik otworzył dziś oferty w postępowaniu. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, Newag zaproponował korzystniejszą cenę (19,7 mln zł netto za pojazd) i dłuższą gwarancję (48 miesięcy) niż Pesa (19,92 mln zł, 36 miesięcy gwarancji). Nowosądecki producent prowadzi też pod względem liczby stałych miejsc siedzących (249 do 238) w pociągach. Za to kryterium można otrzymać jedną czwartą punktów. Cena będzie stanowić o wyborze w 60 proc., a okres gwarancji w 15 proc.

Lektura opisu wymagań technicznych, jakie spełnić mają dostawcy 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Dolnośląskich, skłania do stwierdzenia, że przewoźnik zamówi najlepiej wyposażone i najwygodniejsze regionalne pociągi w kraju. Szeroko piszemy o tym tutaj.

Przetarg na zakup 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych jest tylko wstępem przed dalszym procesem odnowy taboru przewoźnika kolejowego na Dolnym Śląsku. Urząd Marszałkowski zapowiada wielomilionowe inwestycje w tabor na najbliższe lata i wzrost liczby pojazdów w taborze Kolei Dolnośląskich. Więcej na ten temat można znaleźć w tym miejscu.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Dolnośląskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Dolnośląskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS