NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Pierwszy Elf dla Podkarpacia gotowy, ale czeka na pozostałe

| Jakub Madrjas 25.10.2017 149

Pierwszy Elf dla Podkarpacia gotowy, ale czeka na pozostałe
Fot. RK
Pesa ukończyła produkcję pierwszego pociągu Elf2 dla województwa podkarpackiego. Dostawa pociągów ma opóźnienie, ale producent przewiduje, że odbiory zakończą się w drugiej połowie listopada.
Urząd marszałkowski województwa podkarpackiego zakupił w Pesie pięć elektrycznych zespołów trakcyjnych wersji trójczłonowej i dwa w wersji czteroczłonowej. Podkarpackie wraz z ezt zamawia także szkolenia dotyczące obsługi pojazdów oraz świadczenie usługi serwisowej i utrzymaniowej od poziomu P1 do P4. Więcej o tym zamówieniu pisaliśmy tutaj.

W lipcu zarząd województwa poinformował o podpisaniu aneksu z Pesą na przesunięcie terminów dostaw pierwszych egzemplarzy zamówionych elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf2, zgodnie z którym pierwsze dwie jednostki zostaną dostarczone równocześnie z trzecią.

Będą kary umowne

Termin dostawy trzech jednostek upływał 30 września. Niestety producentowi nie udało się go wypełnić. Jak poinformował portal Rzeszów News, pod koniec września Pesa zawiadomiła urząd marszałkowski o opóźnieniach. Zgodnie z umową, urząd marszałkowski od 1 października nalicza Pesie kary umowne za niedotrzymanie terminów.

Jak informuje „Rynek Kolejowy” Maciej Grześkowiak, szef komunikacji Pesy pierwszy pojazd (EN62A–101) jest gotowy i czeka na wydanie zezwolenia przez Urząd Transportu Kolejowego. Drugi pojazd jest na etapie odbiorów fabrycznych, a trzeci – na etapie prób i odbiorów końcowych.

Odbiory powinny się skończyć w drugiej połowie listopada

– Aktualne normy TSI 2016 powodują wydłużenie procesu homologacji – tłumaczy Grześkowiak. Jak wyjaśnia, rodzina pojazdów Elf2 jako pierwsza przechodzi pełną homologację według nowych przepisów, obowiązujących od połowy tego roku.

– Specyfika dostaw pierwszych pojazdów z tego kontraktu wymaga jednoczesnego oddania trzech pojazdów po uprzednim przetestowaniu ich w jeździe w trakcji wielokrotnej (potrójnej) – uzupełnia przedstawiciel Pesy. Jak przewiduje producent, odbiory trzech pojazdów, szkolenia oraz jazdy w trakcji wielokrotnej powinny zakończyć się w drugiej połowie listopada.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Podkarpackie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Podkarpackie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS