NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Pesa dostarczy lubuskiemu dwa nowe Linki zamiast kar

| Jakub Madrjas 23.10.2017 169

Pesa dostarczy lubuskiemu dwa nowe Linki zamiast kar
Fot. P. Nisiewicz, CCA-SA-4.0
Zgodnie z przewidywaniami, województwo lubuskie zawarło ugodę z Pesą w sprawie kar umownych za nieuzyskanie dopuszczenia pojazdów Link w Niemczech. Zamiast pieniędzy, producent przekaże urzędowi marszałkowskiemu kolejne dwa linki.
W marcu informowaliśmy, że województwo lubuskie i Pesa będą próbowały polubownie rozwiązać kwestię kar umownych. Chodzi o dostawę czterech dwuczłonowych spalinowych pojazdów SA139 Link, które od 2013 roku kursują po lubuskich torach. Zgodnie z umową producent miał w ciągu dwóch lat dostarczyć dokumenty umożliwiające eksploatację pojazdów na sieci linii kolejowych w Niemczech. To jednak się nie udało, co poskutkowało naliczeniem kar umownych za każdy dzień zwłoki - według nieoficjalnych informacji, było to ok. 19 mln zł. 

Jak poinformował niedawno portal "Gorzowianin", ugoda ostatecznie została zawarta. Potwierdza to Michał Iwanowski, rzecznik prasowy zarządu Województwa Lubuskiego. - Na posiedzeniu Sądu Rejonowego w Zielonej Górze w dniu 2 października br. doszło do zawarcia ugody pomiędzy Województwem Lubuskim i spółką Pesa Bydgoszcz w sprawie roszczenia o zapłatę kar umownych dotyczących braku niemieckiej homologacji pojazdów "Link" - informuje "Rynek Kolejowy" rzecznik.

- Województwo Lubuskie otrzyma od Pesy Bydgoszcz dwa dodatkowe pojazdy "Link" z homologacją niemiecką. Dostarczenie składów nastąpi pod koniec 2019 roku - poinformował rzecznik. Co ważne, ugoda w pełni zabezpiecza roszczenie województwa w sprawie dostawy Linków. 

Jak donosi "Gorzowianin", dostarczone dodatkowe pojazdy będą się różnić od tych, które otrzymało województwo lubuskie. Maja to być pojazdy typu BR632, które zostały dostarczone do niemieckiego przewoźnika NEB. To one kursują obecnie na trasie Gorzów – Berlin Lichtenberg.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Lubuskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Lubuskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS