NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Newag podzieli się zyskiem za 2016 r. [aktualizacja]

| Martyn Janduła 07.06.2017 36

Newag podzieli się zyskiem za 2016 r. [aktualizacja]
Fot. Tomasz Falkiewicz, sm42.pl
Spółka Newag zamknęła 2016 rok z zyskiem. Udało się go osiągnąć, mimo spowolnienia na rynku zakupów nowego taboru. Zwyczajne Walne Zgromadzenie zatwierdziło przekazanie większej części środków z tej puli na wypłatę dywidendy.
Zarząd Newagu poinformował o podjęciu uchwały o zarekomendowaniu Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenia zysku netto za rok obrotowy 2016 m.in. na wypłatę dywidendy. Jak informuje spółka, 38 490 295,21 zł miałoby zostać podzielone na dwa cele. 31,5 mln zł trafiłoby na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, z kolei 7 mln zł przeznaczone zostałoby na kapitał zapasowy spółki.

Spółka poinformowała również, że Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała rekomendację zarządu, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki, które podejmie decyzję o podziale zysku.

Rok 2016 jest określany trudnym okresem dla branży. Był przede wszystkim okresem istotnie mniejszego popytu na nowe pojazdy szynowe. Mimo to grupa Newag ugruntowała pozycję lidera polskiego rynku w segmencie produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych oraz modernizacji lokomotyw spalinowych i wypracowała dodatni wynik finansowy.

W 2016 roku grupa wypracowała zysk netto w wysokości 11 mln zł, czyli o 53,8 mln mniej niż w roku 2015. Jednocześnie EBITDA wyniosła 81,71 mln zł. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 38,49 mln zł wobec 27,02 mln zł zysku rok wcześniej. Więcej o wynikach finansowych Newagu pisaliśmy tutaj.

Aktualizacja – ZWZ zaakceptowało wypłatę dywidendy

6 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki ("ZWZ") podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku za 2016 rok, w której przewidziano wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Na wypłatę dywidendy za rok 2016 przeznaczono kwotę 31,5 mln złotych, co stanowi 0,70 zł na jedną akcję. W dywidendzie uczestniczyć będą wszystkie akcje Spółki, a do otrzymania dywidendy będą uprawnieni akcjonariusze, którym będą przysługiwały akcje Spółki w dniu 4 września 2017 roku. Termin wypłaty dywidendy ustalono na 18 września 2017 roku.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS