NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Kto będzie wozić pasażerów między Gnieznem a Jarocinem

| Witold Urbanowicz 15.03.2017 24

Kto będzie wozić pasażerów między Gnieznem a Jarocinem
Fot. Krzysiek Stefanowski, SM42.pl
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zapowiada przetarg na przewoźnika, który obsłuży linię Jarocin – Września – Gniezno w okresie od grudnia 2018 r. Samorząd planuje jednak rozpocząć przewozy już pod koniec tego roku.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wysłał 13 marca wstępny formularz informacyjny do europejskiego dziennika zamówień publicznych, zapowiadający przetarg na świadczenie przewozów kolejowych na linii 281 na odcinku Jarocin – Września – Gniezno. Takie ogłoszenia wysyła się na rok przed rozpoczęciem procedury przetargowej lub bezpośrednim przyznaniem zamówienia.

Zgłoszenie nie zawiera zbyt wielu szczegółów. Postępowanie będzie obejmować okres od 10 grudnia 2018 r. do 12 grudnia 2020 r. Wiadomo, że przewozy zostaną zlecone w ramach procedury otwartej. Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa, ale wartość lub część zamówienia, które zostaną zlecone stronom trzecim, pozostają nieznane.

Przewozy na linię z Jarocina do Gniezna miały wrócić już od czerwca tego roku. Koleje Wielkopolskie dostały wstępne polecenie zamówienia tras dla siedmiu par połączeń. Na przeszkodzie stanął jednak brak gotowości linii, na której trwają prace modernizacyjne, do rozpoczęcia przewozów. – Jednym z kluczowych warunków wznowienia przewozów na odcinku linii nr 281 Jarocin – Gniezno była realizacja przez PKP PLK prac zmierzających do poprawy parametrów technicznych linii, co poprzez skrócenie czasów jazdy pociągów miało wpłynąć na poprawę efektywności realizowanych połączeń. Jednak termin zakończenia tych prac został przesunięty – informował wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Choć PKP PLK przekonywały, że nie ma żadnych opóźnień, do czerwca nie zakończą się wszystkie roboty.

Obecnie samorząd Wojewódzki planuje, że przewozy będą realizowane po ostatecznym zakończeniu prac modernizacyjnych, czyli od rozkładu jazdy pociągów 2017/2018. Wysłane teraz ogłoszenie obejmuje z kolei dopiero kolejny rozkład.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Wielkopolskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Wielkopolskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS