NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

Bielik będzie strzegł transportów PKP Cargo

| inf. prasowa 11.01.2017 204

Bielik będzie strzegł transportów PKP Cargo
Fot. PKP Cargo
Nowoczesny, super lekki, wyposażony w jeszcze lepsze niż do tej pory kamery dron Bielik rozpoczyna patrolowanie torów i obszarów kolejowych w służbie PKP Cargo. W ubiegłym roku dzięki wykorzystaniu floty bezzałogowców, największy polski przewoźnik kolejowy ograniczył kradzieże przewożonych towarów o blisko 50 procent. Nowy nabytek spółki pozwoli jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo dostaw i infrastruktury kolejowej.
Udana współpraca

– Nasze dotychczasowe doświadczenia z flotą bezzałogowców są bardzo dobre. Ograniczenie liczby kradzieży, wzrost bezpieczeństwa, a także możliwość wykonywania zdalnych inspekcji składów – to wszystko przemawia za tym, by dalej inwestować w tę technologię. Nasz nowy nabytek, dron Bielik, to urządzenie z najwyższej światowej półki, a do tego w całości wymyślony, zaprojektowany i wykonany w Polsce. To nas dodatkowo cieszy – podkreśla Maciej Libiszewski prezes PKP Cargo.

Bielik, podobnie jak inne drony wykorzystywane przez kolejową spółkę, dzięki kamerom dużej rozdzielczości pozwoli zidentyfikować na nagraniach ewentualnych sprawców kradzieży. – Drony to w naszej codziennej pracy ogromne ułatwienie. Kiedy latają, praktycznie ich nie słychać, a dzięki kolorystyce i niewielkim rozmiarom, trudno je dostrzec. Mogą działać w każdych warunkach atmosferycznych oraz w nocy, ponieważ są wyposażone w kamery termowizyjne, które pozwalają dostrzec człowieka z odległości niemal kilometra – wyjaśnia Libiszewski.

Dron w całości polski

Bielik powstał w podwarszawskiej firmie Dron House. Urządzenie to jest czterowirnikowcem, którego kształt kadłuba zapewnia doskonałą charakterystykę aerodynamiczną. Do jego budowy wykorzystano wysokiej jakości włókno węglowe. Dzięki temu stosunek wagi drona do masy startowej jest wyróżniający na tle konkurencji. Śmigła z włókna węglowego, w porównaniu do tych wykonanych z plastiku zapewniają wysoką wytrzymałość i sprawiają, że dron jest bardzo zwinny i dynamiczny.

Kolejną wyróżniającą go cechą jest długotrwałość lotu – znacznie lepsza od konkurencji i to przy wadze 3,5 kg. Konstrukcja bezzałogowca zapewnia bezpieczny lot praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Bielikowi niestraszny jest ani deszcz, ani niskie temperatury. Nowa maszyna została wyposażona w kamerę rejestrującą film jakości full HD z możliwością wykonywania zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Ponadto urządzenie posiada szybki procesor oraz system czasu rzeczywistego, co pozwala na zapewnienie praktycznie zerowych opóźnień w przesyłaniu sygnałów. Dane przesyłane pomiędzy pulpitem sterującym a dronem są szyfrowane.

Złodziej ma się czego bać

Do tej pory flota dronów PKP Cargo składała się z maszyn dwóch typów „DJI Phantom 3” oraz „Eagle”. Drony przekazują rejestrowany obraz na żywo do siedziby Zespołu Przeciwdziałania Zagrożeniom. Dzięki temu pracownicy zespołu mogą szybko reagować na kradzieże i łapać złodziei na gorącym uczynku.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Innowacje
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS