NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Będzie remont linii 94 od Krakowa aż do Spytkowic

| Jakub Madrjas 11.07.2016 109

Będzie remont linii 94 od Krakowa aż do Spytkowic
Fot. Grager
Obecnie przejazd 41 kilometrów z Krakowa Płaszowa do Spytkowic trwa godzinę. Sytuacja ma się poprawić w przyszłym roku - zarządca infrastruktury chce wydać prawie 50 mln zł na remont linii nr 94.
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły już przetarg na opracowanie dokumentacji i roboty budowlane na odcinku Kraków Swoszowice - Spytkowice i Brzeźnica – Przeciszów. Inwestycja zostanie przeprowadzana w ramach zadania "prace na linii kolejowej nr 94 na odcinku Kraków Płaszów – Oświęcim" Krajowego Programu Kolejowego.

Przedmiotem zamówienia jest poprawa parametrów linii 94 w trybie „projektuj i buduj" na odcinkach Kraków Swoszowice – Skawina (km 6,678 – 14,663) i Podbory Skawińskie – Spytkowice (km 18,990 – 41,360). Oznacza to, że prace obejmą długą, łącznie 30–kilometrową część linii.

PLK szacuje, że remont pochłonie 38,95 mln złotych netto, czyli prawie 47 mln zł brutto. Na realizację wszystkich prac oraz projektu przeznaczono 405 dni. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na drugą połowę sierpnia.

Linia kolejowa nr 94 nie jest w najlepszym stanie. Po przeprowadzonych w ubiegłym roku pracach na odcinku Podbory Skawińskie – Przeciszów prędkość pociągów wzrosła do 100 km/h, ale to jedynie 8-kilometrowy odcinek. Na części trasy pociągi muszą zwalniać nawet do 40 km/h, dlatego przejazd 35 kilometrów z Krakowa Swoszowic do Spytkowic trwa od 49 do 56 minut, a całą linię (64 kilometry) z Krakowa do Oświęcimia pociąg regionalny pokonuje w ponad półtorej godziny.

 
Rys. openstreetmap.org
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Kraków (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Kraków (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS