NUMER 03/2022
NUMER 04/2022
Temat numeru:
Inwestycje infrastrukturalne
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

ZUE zmodernizuje linię kolejową 137 na Śląsku

| ZUE/ms, Rynek-Kolejowy.pl 30.03.2015 184

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-03-30 17:57:40 Autor: qwe
---.ssp.dialog.net.pl
120km/h na tym odcinku? Zaraz parsknę. Ciekawe, w którym konkretnie miejscu :D
2015-03-30 23:02:23 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
"(...) Roboty przy infrastrukturze muszą się zakończyć w ostatnich dniach listopada 2015 (...)".

O Matko i córko! Co oni oszaleli? Przecie cała E30 od Katowic do Krakowa mo być gotowa (wg ostatniej nowelizacji WPIK) w grudniu 2018 roku:

http://www.rynek-kolejowy.pl/56662/krakow_katowice_za_trzy_lata_warszawa_radom_za_piec.html
2015-03-31 06:17:20 Autor: Y
---.static.ip.netia.com.pl
...nasz backlog zleceń ...
A cóż to za dziwadło? Czyżby pan Prezes nie słyszał o ustawie o ochronie języka polskiego?
2015-03-31 08:55:02 Autor: nieważne1
---.cbmm.lodz.pl
@Y,

zerknij tutaj: http://www.bomba.pl/pliki/obrazki/640xXXX/1dc1327d20cca51e78fcb131cbda1e4ac29c0e4f.jpg
2015-03-31 09:17:26 Autor: xxxxx
---.free.aero2.net.pl
odcinek Batory Załęże prosty jak drut, można nawet 200 jechać gdyby nie odległości :)
2015-03-31 09:36:20 Autor: Pn11
---.static.ip.netia.com.pl
A kiedy pozostała część tego zadania, np. stacja Mysłowice?
2015-03-31 10:27:15 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
CYTAT: "Zakres prac ZUE przy realizacji zlecenia obejmie m.in. wymianę torów, przebudowę sieci trakcyjnej, a także prace na stacjach Katowice i Chorzów Batory i przystanku osobowym Katowice Załęże."


Nareszcie!!! Przystanek Katowice Załęże to największa porażka na całej tej linii!!!
Od wielu lat wymaga kapitalnego remontu...
2015-03-31 10:31:11 Autor: Gubernator Kalifornii
---.244.156.116

Gubernator Kalifornii
Gdzie mogę znaleźć szczegółowy zakres prac dla tego odcinka???
2015-03-31 14:21:13 Autor: ja
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Stacja Mysłowice jakbys pomyślał to nie należy do tej linii !!!!!
Mysłowice Linia 138
2015-03-31 16:30:17 Autor: Ewald
---.internetdsl.tpnet.pl
Wszystkie te roboty są częścią zadania inwestycyjnego PKP PLK pod nazwą "Rewitalizacja linii kolejowych nr 134, 137 i 138 na odcinku Gliwice Łabędy - Katowice - Sosnowiec Jęzor".
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 04/2022
NUMER 04/2022
Wojna w Ukrainie siłą rzeczy powraca i w tym numerze. Tym razem przyglądamy się jej wpływowi na bieżącą sytuację na krajowym rynku budowlanym oraz perspektywie dla inwestycji kolejowych – oprócz wszystkich tragicznych skutków rosyjskiej inwazji mamy bowiem jeszcze na głowie brak zatwierdzenia dla środków z KPO, który skutecznie powstrzymuje inwestycje w branży. Staramy się też spojrzeć dalej i poszukać odpowiedzi na pytanie, jak pandemia oraz konflikt wpłyną na rolę kolei w świecie, który chce coraz mniej polegać na paliwach kopalnych. W numerze sporo uwagi poświęcamy także projektowi Kolej Plus oraz kwestiom mobilności miejskiej. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.