Partnerzy serwisu:
Pasażer

Zachodniopomorskie z powodu pandemii znacznie zwiększa liczbę pociągów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-06-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Zachodniopomorskie z powodu pandemii znacznie zwiększa liczbę pociągów
fot. WZP
Pomorze Zachodnie zleciło spółce Polregio znaczne zwiększenie liczby pociągów regionalnych. Jak tłumaczy samorząd, chodzi o to, żeby wygodniej i bezpieczniej pod względem możliwości zachowania dystansu społecznego dotrzeć nad morze. Zmiany dotyczą okresu wakacji, od 27 czerwca do 30 sierpnia.

– Dni spędzone w domach wyostrzyły apetyt na udane wakacje. Zachęcam do korzystania z uroków Pomorza Zachodniego. Czeka na Was piękny Bałtyk z piaszczystymi plażami, pojezierza z dziewiczą przyrodą, nowe trasy rowerowe, mariny żeglarskie i przystanie kajakowe. Odpoczywajmy odpowiedzialnie, pamiętając o dystansie społecznym i maseczkach w miejscach, gdzie ich noszenie jest wciąż obowiązkowe. Chcemy, aby mieszkańcy naszego regionu i turyści, którzy nas odwiedzają mogli czuć się bezpiecznie, stąd decyzja o rozszerzeniu oferty połączeń kolejowych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz, cytowany w komunikacie.

Jak co roku możemy spodziewać się znacznie większego ruchu w kierunku nadmorskim. Dlatego już od 27 czerwca br. oferta przewozowa na liniach Szczecin – Świnoujście, Szczecin – Kołobrzeg, Koszalin – Mielno oraz Sławno – Darłowo została rozszerzona na dotąd niespotykaną skalę. Ponadto przywrócono kursowanie wszystkich wcześniej zawieszonych pociągów regionalnych, w tym transgranicznych do Berlina, Szwerina i Lubeki - informuje samorząd.

Szczecin – Świnoujście – pociągi co godzinę, więcej kursów do Kołobrzegu

W okresie wakacji, tj. od 27 czerwca do 30 sierpnia br., trasę Szczecin – Świnoujście codziennie pokonywać będzie 13 par pociągów regionalnych, czyli łącznie 26 pociągów w obie strony. Oznacza to, że przez większą część dnia pociągi regionalne na tej trasie będą kursowały przeciętnie co godzinę. Najszybszy z nich, odjeżdżający ze Szczecina Głównego o godz. 9:33, trasę Szczecin Główny – Międzyzdroje pokona w 1 godzinę i 12 minut, a Szczecin Główny – Świnoujście w 1 godzinę i 24 minuty (ze stacji Szczecin Dąbie odpowiednio w 58 i 70 minut).

Jedna weekendowa para pociągów do i ze Świnoujścia kursować będzie w relacji wydłużonej do i z Zielonej Góry, zapewniając możliwość wygodnego, bezpośredniego dojazdu nad morze mieszkańcom m.in. Gryfina, Chojny, Kostrzyna, czy Mieszkowic.

W okresie wakacji dodatkowe pociągi wyjadą także na linię Szczecin – Goleniów – Nowogard – Gryfice – Trzebiatów – Kołobrzeg. Na trasie łącznie kursować będzie 9 par pociągów regionalnych, z których najszybszy całą trasę pokona w 2 godziny i 4 minuty. Czas przejazdu większości pociągów na trasie Szczecin – Kołobrzeg wynosi jednak około 2 i pół godziny.

Do Mielna i Darłowa

Podobnie jak w latach ubiegłych, w wakacje na tory wracają pociągi łączące Koszalin z Mielnem. To wspólna inicjatywa Miasta Koszalin, Gminy Mielno i Województwa Zachodniopomorskiego. Trasę obsługiwać będzie do 12 par pociągów dziennie, zapewniających przejazd w czasie 15 minut. Latem to czas nieosiągalny dla innych środków transportu! Pierwszy pociąg z Koszalina do Mielna odjedzie o godz. 9:00 a ostatni o 21:30, natomiast z Mielna do Koszalina odpowiednio o godz. 9:21 i o 21:59.

Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, pociągi wracają na linię Sławno – Darłowo. W dni robocze relację tę obsługiwać będzie 7 par pociągów, a w weekendy 8 par, których czas przejazdu wynosi zaledwie 23 minuty. Do Sławna, gdzie można wygodnie przesiąść się do pociągu do lub z Darłowa, bardzo łatwo można dojechać licznymi pociągami regionalnymi z Koszalina i Słupska, a także dalekobieżnymi, kursującymi na trasie łączącej Szczecin z Trójmiastem.

Weekend w Berlinie, Brandenburgii albo w Meklemburgii? 

Osoby pragnące poznać letnie atrakcje naszych zachodnich sąsiadów mogą to uczynić korzystając z licznych pociągów regionalnych łączących Pomorze Zachodnie z Brandenburgią i Meklemburgią Pomorzem Przednim.

Ze Szczecina do Berlina kursują 3 pary pociągów bezpośrednich (podróż trwa 1 godzinę i 50 minut) oraz 6 par pociągów do i z Angermünde, doskonale skomunikowanych z pociągami do i z Berlina. Całodobowy bilet powrotny dla jednej osoby w ofercie „Szczecin – Berlin” kosztuje równowartość 23,20 euro. Nabyć go można w złotówkach w kasach Polregio na dworcu głównym w Szczecinie. Bilet ten uprawnia do podróży pociągiem do Berlina i z powrotem oraz do nieograniczonej liczby przejazdów komunikacją miejską w Berlinie (autobusy, tramwaje i S-bahn).

Nawet 5 osób w grupie może podróżować tanio dzięki biletowi „Brandenburg-Berlin-Ticket”. Bilet ten kosztuje równowartość 35 euro i uprawnia do nieograniczonej liczby podróży wszystkimi środkami transportu publicznego w całej Brandenburgii oraz w Berlinie w dni robocze od godz. 9:00 (w soboty, niedziele i święta od godz. 0:00) do godz. 3:00 dnia następnego. Bilet ten pozwala na rozpoczęcie podróży w dni robocze ze Szczecina pociągiem nr 5807 odjeżdżającym o godz. 8:23.

Do Meklemburgii Pomorza Przedniego oraz do Lubeki położonej 40 minut od Hamburga dojazd zapewnia 9 par pociągów kursujących ze Szczecina Głównego cyklicznie co 2 godziny. Tu także obowiązuje atrakcyjna taryfa promocyjna, dzięki której podróż kilkuosobowej grupy jest naprawdę tania. Bilet w ofercie „Mecklenburg-Vorpommern Ticket” dla grupy do pięciu osób kosztuje równowartość 35 euro (w kasach Polregio płatność w złotówkach) i uprawnia do nieograniczonej liczby podróży wszystkimi środkami transportu publicznego w Meklemburgii Pomorzu Przednim oraz dodatkowo w Lubece i Hamburgu w dni robocze od godz. 9:00 (w soboty, niedziele i święta od godz. 0:00) do godz. 3:00 dnia następnego.

Pociągiem najwygodniej i najbezpieczniej

Samorząd podkreśla, że pociągi nie stoją w korkach i nie wymagają czasochłonnego poszukiwania (płatnych) miejsc parkingowych w nadmorskich kurortach - dlatego warto skorzystać z tegorocznej, bardzo bogatej oferty kolei regionalnych.

Wszystkie pociągi regionalne zapewniają bezpłatny dostęp do internetu, możliwość naładowania baterii smartfonu czy laptopa oraz umożliwiają przewóz wózków dziecięcych i rowerów. Pociągi są regularnie myte, dezynfekowane i ozonowane. Podczas podróży obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa maseczką, przyłbicą bądź częścią odzieży – podsumowuje urząd marszałkowski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Kiedy MPK przejmie zajezdnię Brus? Przedłużają się rozmowy

Zintegrowany transport

Łódź: Kiedy MPK przejmie zajezdnię Brus? Przedłużają się rozmowy

Kasper Fiszer 05 sierpnia 2023

Po co Poznaniowi tramwaj w Ratajczaka?

Zintegrowany transport

Po co Poznaniowi tramwaj w Ratajczaka?

Jakub Rösler 06 sierpnia 2023

Lyon: Modernizacja systemu metra za 1,7 mld euro. W stronę automatyzacji

Infrastruktura

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Kiedy MPK przejmie zajezdnię Brus? Przedłużają się rozmowy

Zintegrowany transport

Łódź: Kiedy MPK przejmie zajezdnię Brus? Przedłużają się rozmowy

Kasper Fiszer 05 sierpnia 2023

Po co Poznaniowi tramwaj w Ratajczaka?

Zintegrowany transport

Po co Poznaniowi tramwaj w Ratajczaka?

Jakub Rösler 06 sierpnia 2023

Lyon: Modernizacja systemu metra za 1,7 mld euro. W stronę automatyzacji

Infrastruktura

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5