Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wspólny blankiet po wakacjach. Najpierw tylko w kasie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wspólny blankiet po wakacjach. Najpierw tylko w kasie
Fot. Kolejarz Dawid, SM42.plMijanka EIC Kiliński z EP09-013 oraz IR Szczeliniec z papugą na czele, Libartowo, 10.10.13r.
Jak zapowiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, tuż po wakacjach ruszy pierwszy etap wspólnego biletu. Obejmie możliwość kupna – początkowo tylko w kasie – biletu na przejazd pociągami PR, PKP Intercity i SKM Trójmiasto na jednym blankiecie.

Jak wyjaśnił niedawno minister Andrzej Adamczyk, tzw. wspólny blankiet będzie pierwszym etapem wprowadzania wspólnego biletu na polskiej kolei. Teraz poznaliśmy datę wprowadzenia tej oferty – początek wrzesnia. – Jak tylko skończą się wakacje nasi klienci otrzymają produkt o nazwie „wspólny przejazd” – zapowiedział prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. Jak informował już wcześniej portal "Rynku Kolejowego", że projekt na razie realizowany jest przez trzech przewoźników: PKP Intercity, Przewozy Regionalne i SKM Trójmiasto.

Wkrótce internet i kolejni przewoźnicy

Jak tłumaczy Krzysztof Mamiński, za jedną transakcją, we wszystkich kasach tych przewoźników w Polsce będzie można kupić bilet na przejazd uwzględniający wszelkie ulgi ustawowe i handlowe. Mamiński zapewnia, że w ten sposób pasażer będzie mógł wybrać najkorzystniejszą cenę po uwzględnieniu wszystkich zniżek i ofert specjalnych; jeżeli będą to przejazdy pociągami jednego przewoźnika, to stosowana będzie taryfa degresywna. Nie będzie to jednak tańsze rozwiązanie dla pasażerów, niż obecna możliwość kupna dwóch biletów – stąd mowa o ofercie „wspólny przejazd”, czy "wspólny blankiet", a nie "wspólny bilet".

Wspólny przejazd we wrześniu pojawi się zatem w kasach, a w kolejnym miesiącu – w internetowych systemach sprzedaży. – Chcemy okres wakacyjny wykorzystać na próby – stwierdził Mamiński. Kolejni przewoźnicy, czyli koleje samorządowe będą zapraszani do udziału w projekcie już po tym etapie. 

Sprzedaż mobilna ze start-upem?

PKP myśli też o mobilnej sprzedaży biletów we współpracy z "młodym polskim start-upem, który ma już odpowiednie rozwiązanie". Trwają rozmowy na ten temat. – Chcemy pokazać, jak można wykorzystać młodą polską myśl techniczną w dużej firmie – stwierdził Mamiński. I dodał, że jeżeli wszystko się uda, PKP może w przyszłości promować to rozwiązanie za granicą. Szczegóły mają zostać podane podczas targów Trako.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5