Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wspólny Bilet? Najpierw w ramach Grupy PKP i z PolRegio

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-02-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wspólny Bilet? Najpierw w ramach Grupy PKP i z PolRegio
fot. Michał Szymajda, Rynek KolejowyStacja w Szklarskiej Porębie
Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity, uchylił rąbka tajemnicy na temat zaawansowania prac nad wspólnym biletem na różnych przewoźników kolejowych w kraju. Jego zdaniem możliwe jest uruchomienie ograniczonej platformy sprzedaży jeszcze w tym roku. Kupno biletu według wspólnej oferty wpłynęłoby na ich potanienie.

Prace nad Wspólnym Biletem nadzoruje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa i to ono koordynuje prace różnych partnerów – głównie z grupy PKP. Informacje na temat zaawansowania projektu są jednak dość mętne. MIB ogranicza się w zasadzie do informacji, że prace trwają i że muszą być implementowane w taki sposób, aby nie szkodziły istniejącym rozwiązaniom zakupowym.

– Proces integracji taryfowo-biletowej musi przebiegać w sposób płynny, a jednocześnie nie stwarzający żadnych zagrożeń dla pasażerów, operatorów i organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Wszystkie te działania wymagają czasu oraz uprzedniego wypracowania odpowiedniej koncepcji działań. Prace w MIB nad projektem są kontynuowane, trwa analiza możliwych dalszych kierunków działań – czytamy w piśmie, które do „RK” wysłał rzecznik ministerstwa Szymon Huptyś.

Wspólny bilet – Grupa PKP + PR?

Więcej konkretów na temat możliwych ram działania wspólnej oferty zdradził podczas spotkania z dziennikarzami Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity – największego partnera projektu.

– Pracujemy wspólnie z PKP Informatyką nad rozwiązaniem, które ułatwi zakup biletu na pociągi trzech spółek (związanych ze skarbem państwa – dop. red.): PKP Intercity, PKP SKM Trójmiasto i Przewozów Regionalnych. Głównym partnerem prowadzącym projekt jest PKP Informatyka, roboczo nazywa się Bilkom2 – powiedział prezes PKP Intercity.

Wspólny bilet także na autobusy

Prace nad wspólnym biletem kontynuowane będą równolegle ze zwiększeniem funkcjonalności strony internetowej PKP Intercity, w kierunku uzyskania możliwości zakupów biletów mieszanych oraz z przesiadką. Jak powiedział prezes, z lepszej strony internetowej pasażerowie mają skorzystać jeszcze w tym roku. Warto podkreślić, że Przewozy Regionalne chcą współpracować nad wspólną ofertą z państwowymi PKS-ami, to z kolei ma umożliwić zakup biletów kolejowych i autobusowych za pomocą jednej platformy.

– Plany MIB nie ograniczają się do stworzenia platformy ułatwiającej kupno biletów kolejowych. Są ukierunkowane na zbudowanie nowoczesnego systemu, integrującego różne funkcje o charakterze rozwojowym, np. multimodalnego planera podróży. Dotyczy to w szczególności, rozproszonego w tej chwili, systemu rezerwacji i sprzedaży na kolei – powiedział Szymon Huptyś, rzecznik prasowy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5