NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Wolontariusze WOŚP jeżdżą za darmo z KM

| Koleje Mazowieckie 10.01.2014 162

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-01-10 19:40:36 Autor: Tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
-Na jakie dzieci zbiera pieniądze WOŚP?
-Resortowe!
2014-01-10 20:25:19 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
@Tomek Janiszewski

Właśnie sie dowiedziałem sporo nowych rzeczy na temat moich dzieci. Dzięki. Człowiek całe życie sie uczy. :)
2014-01-11 05:18:37 Autor: asad
---.free.aero2.net.pl
chwila...chwila....a kiedy np. wolontariusze Caritasu beda mogli jedzic za darmo?
2014-01-11 06:01:54 Autor: andrzeju
---.play-internet.pl
Wyjaśnił się dzięki temu powód noworocznej podwyżki cen biletów w KM i ubiegłorocznego cięcia ulg.
2014-01-11 11:52:27 Autor: e psrvh
---.180.78.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Skoro mogą jeździć KM za darmo to nie są to wolontariusze bo nie jest to bezinteresowność
2014-01-11 13:15:19 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
@asad "chwila...chwila....a kiedy np. wolontariusze Caritasu beda mogli jedzic za darmo?"

Jak Caritas zorganizuje podobną akcję? :)

@e psrvh"Skoro mogą jeździć KM za darmo to nie są to wolontariusze bo nie jest to bezinteresowność."

Piszesz serio czy tylko udajesz, że nie ogarniasz? Chętnie wytłumaczę twój błąd w rozumowaniu.

Serdeczności
2014-01-11 13:23:46 Autor: e psrvh
---.239.242.84
Ja wiem co piszę. Nie wciśniesz mi ciemnoty ;)
2014-01-11 13:56:51 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Sprawa jest prosta

nie daję ani Owsikowi ani na tacę,
nie chodzę ani na parady równości ani na parady jasnogórskie

kieliszka i pacierza nie odmawiam ...
2014-01-11 14:00:00 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
Ale na III RP, Bronkowi i Donkowi dajesz.
2014-01-11 14:03:51 Autor: Maurycy__
---.97.199.25
Szczurku Zacny

Po pierwsze primo - daję? - a niby w jaki sposób?
Po drugie primo - skund u Ciebie taka wiedza że daję?
2014-01-11 22:34:21 Autor: Tomek Janiszewski
---.adsl.inetia.pl
Dziś jechałem KM ze Smródwmieścia do Piaseczna i z powrotem - i żadnego owsiaczego wysłannika nie widziałem. W metrze i autobusach też ich nie było. Pewnie wyroją się dopiero jutro.
2014-01-12 16:13:18 Autor: Małopolanin
---.116.200.90
A może tak darmowe przejazdy dla Woodstockowiczów?
2014-01-12 16:15:33 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
Macie swoją bezinteresowność WOŚP, a jak kto dalej wierzy w tą zbawczą moc Owsiaka to niech poszuka sprawozdań orkiestry - nie bójcie się, nei będzie łatwo bo są ładnie schowane.
W 2013 roku WOŚP zebrał o 10 milionów złotych więcej niż w 2011, a dla odmiany na zakupy sprzętu przeznaczył 10 milionów złotych mniej niż wtedy.

http://kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_milion_w_pos_a_w_b_oto_i_na_inne_luksusy


Tylko nie mogę zrozumieć naiwności tylu (milionów???) ludzi, którzy mówią, że Owsiak wyręcza NFZ!!!

Przypomnę tylko - budżet NFZ - 54 MILIARDY PLN
zakupy sprzętu przez orkiestrę - ostatnio 35 MILIONÓW PLN
co daje 0,05 % budżetu NFZ.

I za zebranie takiej suma która jest kroplą w morzu, za zorganizowanie festynów - które w dużej ilości miast kosztują więcej niż wynosi suma zebranych datków - Owsiak został świeckim świętym III RP. Angażuje dzieciaków, którzy wierzą, że zmieniają świat.
2014-01-12 16:17:28 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
I jeszcze dodam, że przy do oceny Owsiaka może pomóc cytat:

"Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Inaczej można spojrzeć na Herr Premiera, dumnie wypinającego pierś z nalepionym serduszkiem...
2014-01-12 18:45:23 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
@Maurysio

Jeśli pracujesz, albo coś kupujesz w sklepie, to dajesz. Czy chcesz czy nie.
2014-01-12 22:00:40 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
Każdy z nas dokłada do tego. Koszty organizacji festynów - ci ludzie nie są naiwniakami, nikt nie zrobi sceny za darmo. Piosenkarze - ci znani biorą hajs.

Dostają tyle wsparcia - zapomniałem, że jeszcze kilka godzin "darmowego" czasu antenowego na TVP2.

A mimo to na cele statutowe idzie 66% - 2/3 zebranych datków. Bo gdyby wliczyć kasę wydawaną przez samorządy na festyny, wsparcie promocyjne mediów itp. to okazuje się, że procentowo wygląda to jeszcze gorzej. No, ale żaden polityk nei odważy się przeciwstawić organizacji tak wspaniałego wydarzenia.

A Caritas prowadzony przez znienawidzonych przez co poniektórych księży, zakonnice i świeckich katoli przeznacza na cele statutowe około 95% zebranych datków - z 400 milionów. Bo na ich utrzymanie idzie z dobrowolnych ofiar ludzi, którzy dają do puszki Caritasu albo na tacę. I nie musza organizować żadnych masowych imprez do tego, nie mają wsparcia medialnego, w tv występują najczęściej w czasie świąt oraz klęsk naturalnych, kiedy wysyłane są duże ilości środków pierwszej potrzeby.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości: