Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Większe bezpieczeństwo na E-20. Powstanie tunel drogowy w Sulejówku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
23-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Większe bezpieczeństwo na E-20. Powstanie tunel drogowy w Sulejówku
Fot. Damian Kisielewski , lic. GFDL/Wikimedia CommonsTunel powstanie w sąsiedztwie przystanku Sulejówek
W ciągu najbliższych trzech lat, w podwarszawskim Sulejówku pod linią kolejową E-20, zostanie wybudowany tunel drogowy. Pozwoli on zlikwidować istniejący przejazd w poziomie torów. Poprawi się tym samym bezpieczeństwo na linii, a przy okazji znikną problemy kierowców, którzy każdego dnia w godzinach szczytu komunikacyjnego tracą czas przed opuszczonymi rogatkami.

Tunel zostanie zbudowany w ciągu drogi wojewódzkiej 638, która lokalnie stanowi Aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego. Negocjacje w sprawie budowy tunelu pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Ministerstwem Finansów trwały ponad rok. Aż w końcu w poniedziałek zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie.

Jak informuje samorząd Sulejówka, zawarta umowa to jedno z pierwszych tego typu porozumień w Polsce, obejmujących współpracę pomiędzy PKP PLK oraz jednocześnie dwoma samorządami – gminnym i wojewódzkim. Umowa zakłada dofinansowanie projektu w ramach środków krajowych – z Krajowego Programu Kolejowego, a także unijnych – za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Realizacja projektu ruszy już niebawem. Pierwszym krokiem związanym z budową tunelu będzie wykonanie prac projektowych. Te mają ruszyć w bieżącym i zakończyć się w przyszłym roku. Prace budowlane natomiast zaplanowano na lata 2018–2019. Całkowita wartość projektu jest w tej chwili szacowana na około 30,6 mln zł., z czego wkład PKP PLK to 11,3 mln zł, województwa – 18,2 mln zł, a miasta – 1,1 mln zł.

Na linii kolejowej nr 2, na odcinku Warszawa – Mińsk Mazowiecki, tunel będzie pierwszą bezkolizyjną przeprawą dla kierowców. Przyczyni się przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa w ciągu drogi wojewódzkiej 638, skróci czas przejazdu pomiędzy północną a południową stroną miasta i znacząco zmniejszy korki. Niebawem Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na wykonanie prac projektowych dla tunelu.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5