Przez weekend tramwaje nie będą jeździły wzdłuż al. Jana Pawła II i al. Niepodległości pomiędzy Kinem Femina a Nowowiejską. To za sprawą przełączania układu torowego w rejonie budowanej stacji metra C-10 Rondo ONZ.
Prace przy odtwarzaniu pierwotnego układu komunikacyjnego wykonawca metra rozpoczął na początku lipca – wcześniej samochody i tramwaje omijały budowę metra łukiem. Jako pierwsza została oddana nowa wschodnia jezdnia ronda ONZ, która została wyprostowana do jej docelowego kształtu – ruch przełączono 15 lipca. Teraz przyszła pora na torowisko tramwajowe – również zostało wyprostowane, pojawiły się rozjazdy w kierunku nieczynnego z powodu budowy metra torowiska w ciągu ul. Prostej. Aby podłączyć nowe torowisko do istniejących odcinków torów, konieczne jest wyłączenie ruchu na weekend. Nie zostaną jeszcze odtworzone przystanki w docelowych lokalizacjach.
W dniach 24-25 sierpnia tramwaje nie będą jeździły w ciągu al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości od Kina Femina do Nowowiejskiej. ZTM zawiesza kursowanie linii tramwajowych 10, 17 i 37. Linia 33 pojedzie objazdem przez Stawki, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowską, pl. Zbawiciela i Nowowiejską do al. Niepodległości na wydłużonej trasie z Kieleckiej do Służewca. Zostaną też uruchomione dwie tramwajowe linie zastępcze. Linia 70 połączy Os. Górczewska z pętlą Metro Młociny przez Powstańców Śląskich, Połczyńską, Wolską, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, rondo Babka, Popiełuszki, Słowackiego i Marymoncką. Druga linia 73 pojedzie natomiast z Cm. Wolskiego na Ratuszową-ZOO przez Wolską, Wolską, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, rondo Babka, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego i Jagiellońską. W zamian za tramwaje wzdłuż zamkniętego ciągu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-3, kursująca pomiędzy Centrum Handlowym Arkadia a stacją metra Pole Mokotowskie.
Po przełączeniu torowiska pozostanie jeszcze odbudowa zachodniej jezdni.