NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Utrudnienia między Tczewem i Gdańskiem do 1 lipca

| PKP PLK 29.06.2014 109

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-06-29 07:22:02 Autor: patryk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wykolejenie miało miejsce w Zajączkowie Tczewskim a nie Pomorskim.
2014-06-29 07:45:02 Autor: Zula
---.dynamic.chello.pl
To dopiero teraz pindolino będzie miało poślizg. Aż się być może na Helu zatrzyma.
2014-06-29 07:53:57 Autor: ja
---.124.110.143.rybnet.pl
Jak pociągi się wykolejają i spozniaja to dostaje się dodatkowe napoje? A kiedy dostali te nie dodatkowe? Ludzie w d.. maja jakies tam napoje chcą po prostu dojechać zgodnie z rozkładem.
2014-06-29 09:20:34 Autor: stoletzki
---.free.aero2.net.pl
oi tam, nieraz browar w pociągu jest na wagę złota gdy już wszystkie swoje wypiłeś.
2014-06-29 09:43:38 Autor: Kryniczanin
---.205.118.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Kryniczanin
Jakieś powody wykolejenia znane? Linia przecież po mo(r)denizacji.
2014-06-29 10:11:18 Autor: ABC
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Admin: Zajączkowo Pomorskie?
Przed publikacją warto czasami poczytać- Zajączkowo Tczewskie.
@Kryniczanin:
Lotos nie wykoleił się na linii nr 9 tylko na towarowej z Zajączkowa a wykolejone wagony wpadły na tor nr 2 linii 9, stąd całe zamieszanie.
2014-06-29 11:24:09 Autor: real
---.38.100.14.internetia.net.pl
A Ja myślałem.... że w tych beczkach przewozi się benzynę.... :(
2014-06-29 13:29:53 Autor: tczewiak
---.free.aero2.net.pl
Tylko ta lini nr 9 zostala wyremontowana razem z e65. W tym miejscu sa 3 nitki jednak...pociagi maja zakaz przejazdu obok siebie na sasiednich liniach...jesli cos jedzie od strony Tczewa pociag pr stal w Pszczolkach 15-20 minut. Stan ten trwal przynajmniej kilka miesiecy. Czy prokurator zawita do oddzialu plk w Gdansku?
2014-06-29 13:43:17 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
@tczewiak
A jaka jest różnica między linią nr 9 a E65 ? Jak nie wiesz to się popytaj. L. nr 9 jest fragmentem E65.
2014-06-29 13:45:19 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
I na jakiej podstawie ma zawitać prokuratura do Oddziału ( CRI) Gdańsk. Masz jakieś dowody , a może podsluchy ?
2014-06-29 19:32:29 Autor: asz
---.dynamic.chello.pl
@ tczewiak , masz częściowo rację , prawie pół roku temu świeżo wyremontowane tory na szlaku Tczew - Pszczółki przechyliły sie , wprowadzono ograniczenie 50km/h i zakaz mijania się pociągów w tym miejscu ponieważ grozi to ich zdeżeniem.
Przydałby się prokurator aby sprawdzić dlaczego PLK nic nie robi tyle czasu aby to zlikwidować , podejrzewam że czeka aż ktoś się wysypie , zwali winę na niego i na koszt przewoźnika dopiero naprawią. W ubiegłym roku też zliwidowano w Pszczółkach 20stę kilkumiesięczną która powstała na iglicy rozjazdu po której jeździ w tygodniu kilka albo i żaden pociąg , a rozjazd fabrycznie nowy, stary Krupp wyśmiał by wykonanie dzisiejsze szyn , jego wyroby leżą po kilkadziesiąlat i nic się nie dzieje a tu po kilkunastu miesiącach iglica do d..y,,,,, Tor ,,Królewiecki" na którym wysypały się wagony z olejem też nie jest w najlepszym stanie , nie pamiętam kiedy był remontowany czy chciaż podbijany.
2014-06-29 19:40:01 Autor: real
---.38.100.14.internetia.net.pl
ktoś tu ściemnia...może się mylę... ale nalepki na wagonach z różnych źródeł... pokazują... że były to cysterny z benzyną...lub po benzynie... czyżby lotos nauczony doświadczeniem "Orlenu" z pod Olsztyna parę lat temu puścił fałszywą famę ... o jakiś oleju... z pierwszego tłoczenia....
2014-06-29 20:03:11 Autor: upp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wykolejenie nastąpiło na niemodernizowanym fragmencie linii Zajączkowo - Pruszcz. A przyczyny - to zobaczymy.
2014-06-29 21:17:17 Autor: primo123
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post asz:
"@ tczewiak , masz częściowo rację , prawie pół roku temu świeżo wyremontowane tory na szlaku Tczew - Pszczółki przechyliły sie , wprowadzono ograniczenie 50km/h i zakaz mijania się pociągów w tym miejscu ponieważ grozi to ich zdeżeniem.
Przydałby się prokurator aby sprawdzić dlaczego PLK nic nie robi tyle czasu aby to zlikwidować , podejrzewam że czeka aż ktoś się wysypie , zwali winę na niego i na koszt przewoźnika dopiero naprawią. W ubiegłym roku też zliwidowano w Pszczółkach 20stę kilkumiesięczną która powstała na iglicy rozjazdu po której jeździ w tygodniu kilka albo i żaden pociąg , a rozjazd fabrycznie nowy, stary Krupp wyśmiał by wykonanie dzisiejsze szyn , jego wyroby leżą po kilkadziesiąlat i nic się nie dzieje a tu po kilkunastu miesiącach iglica do d..y,,,,, Tor ,,Królewiecki" na którym wysypały się wagony z olejem też nie jest w najlepszym stanie , nie pamiętam kiedy był remontowany czy chciaż podbijany."
O następny "aferał"
Jak nie masz zielonego pojęcia -to ..."s.. m... i nie jazgocz..."
A jak masz dowody ( a nie przypuszczenia) to donieś odpowiednim służbom. Poziom twojej inteligencji potrafi chyba znaleźć adresy w necie dla Gdańska ( UTK, Prokuratura). Tak się wszyscy nauczyli p... - czy się znaja czy nie.
2014-06-29 21:53:00 Autor: v15
---.dynamic.gprs.plus.pl
Seniora, no photo?
2014-06-29 23:13:00 Autor: xyz123
---.centertel.pl
@ tczewiak masz racje. Zastanawiająca jest ta liczba 'spowolnień ruchu' na już wyremontowanych odcinkach E65. Miedzy Tczewem a Gdańskiem pociągi pełzną... zawsze maja w plecy -dzieścia minut. Kto wie dlaczego zwalniają pod mostem kolejowym linii towarowej? tuż przy wyjeździe z Tczewa? Swoja drogą już nie wiadomo na jaki pociąg chodzić... ten poranny z Malborka ciągle opóźniony ostatnio 75 minut! te z Bydgoszczy też zawsze w plecy.... jedyna nasza nadzieja to SKM-ka !
2014-06-30 08:47:51 Autor: dlx
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pociagi zwalniają w torze nr 1 z powodu osiadania podtorza, które powstało z powodu... samowoli budowlanej obok toru (rów).
Z tego powodu pociągi jadą tam wolno i nie mogą się mijać.
To nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że za długo to trwa. Winny jest, ale chyba nie ma komu zrobić, bo czy gwarant, czy PLK? Taka pewnie przepychanka.
2014-06-30 10:43:50 Autor: Pendolinek
---.97.198.177
Oczywiście - nic się nie dzieje.
Zwolnienia są - PLK na Dyrekcyjnej 2/4 rżnie głupa.

Gdyby prokuratura i NIK miały jaja i fachowców - dawno powinny zawitać do gdańskiego oddziału PLK - ale że tam też siedzą głupki więc mamy to co mamy.
2014-06-30 11:02:11 Autor: moravec
---.adsl.alicedsl.de
Wybaczcie, że tutaj, ale mam pytanie. Chciałem kupić bilet na Berlin-Gdynia Express na drugą połowę sierpnia przez stronę e-IC i wyskakuje mi ciągle: "Przepraszamy, w tej chwili nie możemy dokonać rezerwacji. Prosimy spróbować później". Komunikat ten wyskakuje zawsze, gdy chcę kupić bilet promocyjny, po normalnej cenie wszystko działa. Czy wie ktoś z Was czy to oznacza, że promocyjne bilety zostały już wyczerpane, czy po prostu cośw systemie im nie działa. Dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam!
2014-06-30 11:23:43 Autor: Pendolinek
---.97.198.177
@moravec

Na trasie krajowej bilet na BGE kupisz najwcześniej na 2 tygodnie przed datą podróży.
Tak mądrze PIC wykombinował.
2014-06-30 14:45:10 Autor: kri
---
to byl olej rzepakowy jako półfabrykat do produkcji paliwa
2014-06-30 15:32:59 Autor: Bad Worm
---.204.175.19
@Pendolinek: jeśli w ciągu ostatnich 2 miesięcy nic się nie zmieniło to bilety na krajowe relacje na BGE są dostępne na miesiąc przed datą podróży.
@xyz123: udowodnij, że pociągi _zawsze_ pomiędzy Tczewem a Gdańskiem łapią opóźnienie albo zamilcz. Wielokrotnie pokonywałem tę trasę TLKami i EIC i tylko raz się zdarzyło, że czekaliśmy w Pszczółkach na pociąg z naprzeciwka.
@asz: ograniczenie prędkości przed Pszczółkami pojawiło się jeszcze w 2013 roku. Skąd wiesz, że PLK nic w tej sprawie nie robi? To, że nie są prowadzone prace na gruncie nie oznacza, że nic się nie dzieje.
@tczewiak: na którym torze doszło do wykolejenia? W którym miejscu miało ono miejsce? Jak to się ma do zmodernizowanej linii E65 na tym odcinku i ograniczenia prędkości koło Pszczółek? Dziękuję, więcej pytań nie ma. Najpierw doinformuj się a potem komukolwiek stawiaj zarzuty i strasz prokuraturą.
2014-06-30 16:22:07 Autor: Pendolinek
---.97.198.177
@Bad Worm

No to widocznie jest zmiana od mniej niż dwóch miesięcy, bo jechałem BGE na początku czerwca i nie mogłem kupić biletu na miesiąc przed.
Ale teraz sprawdziłem - fakt - jest tak jak mówisz.

Nota bene - skok jakościowy w jeździe - niesamowity. Tylko wjazdu do Bydgoszczy od Ina jak nie zrobili tak nie zrobili. Jest po staremu.
2014-06-30 18:56:58 Autor: asz
---.dynamic.chello.pl
@ primo 123

widzę że jesteś kolejarzem fantastą, kolej znasz z obrazków jakie sam robisz stojąc bez komizelki odblaskowej w skrajni toru....

na dokładke dodam że w Pszczółkach jest jeszcze jedno zwolnienie doraźne z którym od miesięcy PLK nic nie robi na torze nr 4 .

Aby było jeszcze ciekawiej zaczęły się wakacje wzmożone przewozy pasażerskie a w Trójmieście z Sopotu do Wrzeszcza zaczęło się jeździć po jednym torze..

A może to Ty pracujesz w PLK i to dlatego tak boli Cie prawda o prędkościach napraw torów ...
2014-06-30 20:02:45 Autor: Pendolinek
---.97.198.177
@asz

Cyt. "Aby było jeszcze ciekawiej zaczęły się wakacje wzmożone przewozy pasażerskie a w Trójmieście z Sopotu do Wrzeszcza zaczęło się jeździć po jednym torze.."

Dobrze że jeszcze od Wrzeszcza do Sopotu.
Bo jak dobrze ruszą z robotami /w co wątpię/ - to jednotorówka może być od Gdańska Gł. do Sopotu.

Zastanawiam się jaki półgłówek w PLK wpadł na pomysł likwidacji trapezu w Oliwie?
W jakim durnym łbie to się urodziło?

Jak na tak newralgicznym odcinku można robić 11 km bez możliwości krzyżowania?
2014-07-01 06:00:52 Autor: plk
---.free.aero2.net.pl
Ale obroncow Gdanskiego Plk:) Prosze Panstwa troszke samokrytyki. Zaczeliscie remont w 2007..a skonczycie w 2030. Zblaznicie sie juz niedlugo jak pendolino nabierze opoznienia..patrzac na postepy prac..Szymankowo, Malbork, czesc odcinka do Ilawy to wrecz nieuniknione.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.