NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Trwa modernizacja trasy Rzeszów – Jasło

| jar/Nowiny24.pl 21.09.2011 871

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-09-21 15:16:31 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
Redakcjo, nie \"Czudcowem\" ale Czudcem!!! Nazwa tej miejscowości to Czudec, a nie Czcudców.
2011-09-21 15:22:27 Autor: Krakowiak
---.lipska.net
Dworzec PKS w Jasle- stoi tam ok. 100 autobusow Autosan H9, na dworcu w godzinach szczytu nawet 1000 osob.

Smierdzace, wlekace i drozsze niz pociag autobusy do Rzeszowa odjezdzaja co chwile... fajnie ze remontuja linie kolejowa, ktora moglaby odciazyc drogi i pozwolic, by czesc ludzi nie byla skazana na autobusy. Niestety, bedzie jak z Kolbuszowa, do ktorej dojezdzaja .... cztery pociagi REGIO z Rzeszowa... W dzisiejszych warunkach nie jest to zadna oferta dla dojezdzajacych do pracy.

Minumum pociagow , ktore nalezaloby uruchomic po modernizacji Jaslo-Rzeszow, to jakies 7 par. Niestety, to Podkarpacie, kolejowy zaścianek i królestwo Komunikacji Zastepczej, wiec pewnie po remoncie dalej beda 3 pary szynobusow, z czego jedna na KKA. Co z tego, ze bedzie mozna dojechac z Jasla do Rzeszowa w godzine.. Z smierdzacego dworca PKS w Jasle wciaz beda odjezdzac smierdzace i wlekace sie PKSy, natomiast po wyremontowanej za 300 milionow zlotych linii hulac bedzie wiatr.
2011-09-21 15:23:44 Autor: ciekawy
---.42.87.196
a gdzie to?
2011-09-21 16:00:42 Autor: Kysó
---.174.100.210
Jasło czy Rzeszów??
Jedno i drugie w bastionie PISu
2011-09-21 16:19:12 Autor: kemi
---.comarch.com
Przecież tam na całej trasie jest KKA :), ostatnio PLK wymieniała podkłady w Siepietnicy tylko po co skoro ruch na linii Jasło - Stróże zawieszony.
2011-09-21 16:25:04 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
@kemi: ale tam jeżdżą towary, i to całkiem sporo. A ten kawałek 108 też się prosi o remont, bo ostatnio (2008 rok) 46 km ze Stróż do Jasła TLKa z czterema wagonami pokonywała 67 minut: http://www.gbn.pl/~pepek/srjp/131.pdf
2011-09-21 17:28:41 Autor: Piotrek
---.net.stream.pl
Kysó
Akurat przekonałem się już, że zazwyczaj barwy polityczne nie mają związku z podejściem do kolei. Wśród miłośników każdej partii są zwolennicy kolei, jak i gumoasfaltowy beton. No, chyba że jest to Korwin. Zresztą widzę to nawet w swojej bliższej i dalszej rodzinie.
2011-09-21 17:37:37 Autor: Piotrek
---.net.stream.pl
Co do autosanów, to jeszcze za nimi zatęsknicie:)
W rejonie Krynicy i Nowego Sącza np. busiarstwo tak się rozpasało, że PKS się powoli zwija. Do Tylicza PKSy już w ogóle nie jeżdżą, z Krynicy do N. Sącza zostaną wygryzione niedługo podobną metodą, tzn. bus jedzie przed autosanem, w busie gniecie się 40 (nie przesadzam) ludzi, a w autosanie trzech. Na trasie z Krynicy do kolejki na Jaworzynę to samo. Rozkład jazdy PKS w Krynicy to obraz nędzy i rozpaczy, parę niedobitków w kilku kierunkach. Zostało im jeszcze kilka długich tras, ale też chyba nie na długo.
2011-09-21 17:43:08 Autor: kemi
---.comarch.com
@Piotr po skończonym remoncie Tranów - Stróże przestana jeździć. Chyba że asfalt z Jasła :)
2011-09-21 17:50:38 Autor: kryniczanin
---.180.161.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

kryniczanin
@Piotrek w Krynicy doszło już do takich cudów że busiarz wozi dzieci w szkolnych kursach do Krynicy i Tylicza z okolic.
2011-09-21 18:18:02 Autor: Piotr
---.kaniup.agh.edu.pl
@Piotrek: A gdzie kontrole? W Wadowicach też tak było, posypały się mandaty i trochę się ucywilizowało. Ale jak jest teraz to nie wiem, bo cywilizowane busiarstwo to rzadkość jak oaza na psutyni.
2011-09-22 00:00:51 Autor: WŁ
---.adsl.inetia.pl
A będzie też trakcja elektryczna?
Przepraszam, rozmarzyłem się...
2011-09-22 01:24:36 Autor: Pinok
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ WŁ nie będzie elenktyczna !! :P nie naprawie tylko każdy tylko remont tor !!:P a było widziałem na pewnie zawsze łapie torem :P
2011-09-23 05:16:09 Autor: autentyczny rodak obrońca narodu
---.paradowski.pl
na linii Jasło - Rzeszów akurat busiarz jest bardzo cywilizowany ( on jeździ na linii Gorlice - Jasło - Rzeszów). Gorsi są przewoźnicy jeżdżący z wiosek z okolic Strzyżowa do Rzeszowa, tam są jeszcze stare hadziewiony, tak że pewnie ich niedługo przetrzepią i będą musieli kupić Sprintery. Albo wejdzie za nich Marcel.
2011-09-27 13:15:14 Autor: Kysó
---.174.100.210
Kontrole kontrolami a wydawanie przez władze pozwoleń na wykonywanie regularnych kursów to drugie. Jak się skończą pozwolenia to się skończy busiarnia.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR