Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Spełnione marzenie - przejazd w kabinie maszynisty SKM Warszawa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-02-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

 W tym roku Szybka Kolej Miejska „przekazała”  na licytację WOŚP przejazd w kabinie maszynisty. „Bój” o ten niecodzienny kurs „stoczyło” sześć osób. Wygrał Marcin Mochocki, mieszkaniec stolicy. W minioną niedzielę jeździł w pociągu SKM obok maszynisty.

Zysk z internetowej aukcji został przekazany fundacji Jurka Owsiaka. - Obecnie zawodowo  zajmuje się koleją – opowiada Marcin. – A interesowałem się  nią od dziecka. Babcia często  zabierała mnie na centralny lub inne dworce, gdzie po prostu obserwowałem pociągi i bardzo mi się to podobało. I chyba trochę ukształtowało przyszłe zainteresowania. Mogę powiedzieć , że jestem fanem infrastruktury transportowej i miałem szczęście, bo  mogłem  połączyć swoje zainteresowanie z życiem zawodowym - mówi.

Jak wrażenia z przejazdu? - Było znakomicie – opowiada. - Tabor spisywał się bardzo dobrze, a i warunki pracy maszynisty wydają się w miarę komfortowe. Warunki pasażera w kabinie maszynisty też były bardzo dobre. Co ciekawe, mimo niedzieli z połączeń korzystało dość dużo pasażerów, co tylko pokazuje jak SKM dobrze wpisuje się w system komunikacyjny aglomeracji warszawskiej. Ale rzucało się w oczy, że w wielu miejscach infrastruktura ogranicza istotnie prędkość. Obecnie parametry składów w zakresie prędkości maksymalnej nie są wykorzystywane. Na pewno  infrastruktura będzie się w najbliższych latach poprawiać, więc pewnie możliwe będą wkrótce lepsze czasy. Mimo to, możliwości przyspieszania pojazdów są imponujące, nawet dla 50-60% mocy silników - mówi Pan Marcin.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5