NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Skokowy wzrost punktualności pociągów pasażerskich

| UTK 30.05.2012 98

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-05-30 10:59:55 Autor: samotny pasażer
---.icm.edu.pl
Statystyki, statystykami, a w projektowanych rozkładach wciąż można odnaleźć błędy.
Np na CMK:
Dwa pociągi jednoczesnie na tym samym torze
2012-05-30 11:00:43 Autor: samotny pasażer
---.icm.edu.pl
Statystyki, statystykami, a w projektowanych rozkładach wciąż można odnaleźć błędy.
Np na CMK:
Dwa pociągi jednoczesnie na tym samym torze:
http://pociagdokolei.blogspot.com/2012/05/baagan-na-kolei-warto-zgosic-utk.html
2012-05-30 11:38:38 Autor: Nick
---.atman.pl
Zrobiono bardzo duże rezerwy rozkładowe, wydłużono czasy przejazdów i dlatego pociągi się nie spóźniają. Bo jak może się spóźnić pociąg np. intercity który pokonuje 300 km w 2 h 50 minut.
Warszawa-Katowice rok 2009 2 h 25 minut
Warszawa-Katowice rok 2012 2 h 50 minut
Propaganda jak w PRL. Niedługo powiedzą że TGV ma większe spóźnienia niż nasze pociągi.
2012-05-30 11:54:30 Autor: Placuch
---.199.110.109.in-addr.arpa
Każdy przewoźnik porobił sobie rezerwy i wydłużył postoje. PIC cały czas wydłuża czasy przejazdów na wszystkich trasach. Nie ma chyba trasy w Polsce na której w ciągu ostatnich 10 lat jakiś pociąg obecnie jeździ szybciej i tyle się mówi o modernizacjach. Sami przewoźnicy robią wszystko by zniechęcić ludzi do korzystania z kolei oszukując pasażerów i samych siebie.
Co z tego że pociąg przyjedzie punktualnie jeśli ma duży zapas, a zapas jest po to by UTK się nie czepiało.
2012-05-30 11:56:48 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.cdpnetia.pl

Gubernator Kalifornii
Uwielbiam te chwalipięty... Nie zapomnieli o czymś? O ile w rzeczywistości WYDŁUĹťYŁ SIĘ CZAS JAZDY pociągów na sieci PKP PLK w stosunku do 2011?????????? Nie wie nikt z UTK? Nie sprawdzał nikt tego? hmmmm......
2012-05-30 14:23:48 Autor: picheLBerg
---.158.217.161.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kołej polska była w 2011 roku calkiem dobra - spóżnienia do 25 minut, zawsze zdążylem jedyny autobus z dworca do domu. Przeciw 2010 roku podróż z Warszawy do Księżo Pola o 2,66 godz. krótsza - zamiast 10godzin jazdy w 2010 roku, 7,33 godzin w 2011 roku. JESTEM ZADOWOŁONY.
2012-05-30 19:29:58 Autor: Michał Ĺťuber
---.238.44.29
Ja się nie dziwię, że nie ma opóźnień, skoro pociąg jadący z Gdyni do Krakowa/Przemyśla w czasie bodaj 11 godzin potrafił mieć tylko na obszarze piątego okręgu konstrukcyjnego rezerwy czasowe wynoszące prawie 2 godziny.
Może warto by wyniki ważyć przez stosunek czasów jazdy skróconych do czasów rezerw? Założę się, że wtedy punktualność powyżej 80% osiągnie tylko UBB...
2012-05-30 22:03:11 Autor: e
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szczególnie Koleje Hanyskie powinny być wzorem do naśladowania pod względem punktualności ;-)
2012-05-30 23:25:44 Autor: caronen
---.131.114.78.rev.sfr.net

caronen
\"Niedługo powiedzą że TGV ma większe spóźnienia niż nasze pociągi\"

Bo i z reguly ma. TGV maja zwykle tak ukladane rozklady jazdy, ze najdrobniejszy problem powoduje opoznienia.
2012-05-31 01:09:18 Autor: Mariusz
---.ssp.dialog.net.pl
Nietrudno o taką punktualność, skoro na trasie Przemyśl - Wrocław można nadrobić nawet sto minut. Gdyby wyliczenia przeprowadzono dla każdej stacji, a nie globalnie, wówczas wynik byłby zupełnie inny.
2012-05-31 15:09:58 Autor: niewkurzajciemnie
---.tktelekom.pl
Punktualność? Ĺťałosne szczególnie na linii Białostockiej.Do Warszawy czas jazdy wydłuża się o 10 min. więc punktualność jeszcze wzrośnie.Postoje w Łapach przed planem 5-7 min. to normalne. Nie bądźcie śmieszni.
2012-06-01 00:47:13 Autor: Polak Kowalski
---.ip.netia.com.pl
Już nawet kabarety tworzą skecze o tym ;D

http://www.youtube.com/watch?v=Xgekbb7cFdc
2012-06-01 05:49:33 Autor:
---.dynamic.chello.pl
Punktualność śmieszna sprawa pociąg z Katowic do Krakowa w końcu lat siedemdziesiątych jechał 1,5 godziny teraz 2,5 godziny a autobus obecnie stojąc czasami trochę w korkach 1.2godziny czy to jest normalne i cena biletu autobusowego jest tańsza.
2012-06-01 06:13:11 Autor:
---.dynamic.chello.pl
Taką punktualnością ośmieszają się na całym świecie jedna z najbardziej opóźnionych się to KŚ korzystam to wiem dobrze że mam tolerancyjnego szefa one są punktualne tylko w Medach ja tego nie rozumiem pociągi KŚ ciągle się spóźniają a prasa pisze że jest spoko. najlepiej mi się podobało jak zaczynali rano nie mogłem wsiąść do pociągu z powodu tłoku a oni pokazują naj prawdopodobniej reportaż nagrany w południe jakie są fajne KŚ.OBŁUDA
2012-06-01 06:44:32 Autor:
---.dynamic.chello.pl
KŚ dość że niepunktualne to jeszcze zatłoczone w godzinach szczytu i jeszcze zmniejszają ilość pociągów do Zawiercia zamiast dołożyć co się dzieje w KŚ nie rozumiem oco tu chodzi ? Pasażerowie są coraz mniej zadowoleni z tego przewoźnika mimo nowego taboru, Marszałek tego niewidzi.
2012-06-02 04:07:37 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
W Japonii jak się pociąg spóźni o ponad minute, to pasażer nie płaci za bilet i dostaje wyjasnie dla pracodawcy, dlaczego nie dotarł do pracy na czas.
2012-06-02 11:55:03 Autor: m-sta ic
---.117.61.227
nie po ic gna od bydgoszczy w 2 lok. bo wrazie defektu druga ciagnie i srednia w gore??????
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR