Partnerzy serwisu:
Pasażer

„SKM chciała wykorzystać sytuację”. Część przetargu na Pomorzu unieważniona

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-11-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
„SKM chciała wykorzystać sytuację”. Część przetargu na Pomorzu unieważniona
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plPeron SKM w Gdańsku Wrzeszczu
Część pomorskiego przetargu dotycząca przewozów na linii SKM pomiędzy Gdańskiem Śródmieście a Wejherowem i Lęborkiem, oraz dotycząca przewozów na linii PKM, została unieważniona. Zdaniem urzędu marszałkowskiego kwota, którą chciała otrzymać za usługi Trójmiasto SKM-ka, jest zbyt wysoka.

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, powiedział w Radio Gdańsk, że środki są ograniczone, a "przewoźnik nigdy nie dostanie tyle pieniędzy, ile aktualnie chce". Ale z przewoźnikiem trzeba się dogadać, bo nie ma najmniejszych szans na znalezienie innego operatora, zdolnego zdjąć choć część obsługi z barków obecnego operatora.... PKP SKM Trójmiasto.

– Mam nadzieję, że dogadamy się ze spółką, która chciała wykorzystać sytuację i swoją pozycję do uzyskania wyższych stawek – powiedział marszałek na antenie.

"Bez zagrożenia dla pasażerów"

Zastępca Struka, Ryszard Świlski uspokaja pasażerów. – Nie ma zagrożenia dla przewozów, nie będzie tak, że pociągi nie pojadą. Po prostu jako organizator przewozu, który wykłada ponad 100 milionów na przewozy pociągami, musimy ten pieniądz publiczny oglądać – mówił Świlski, który dodał, że przyczyna wyższych żądań kwotowych SKM-ki może wynikać z chęci zwiększenia obsługi pociągów w ramach linii Gdynia – Gdańsk i Wejherowo – Gdańsk o pół miliona kilometrów. Rzecznik PKP SKM Trójmiasto Tomasz Złotoś powiedział, że marszałek za 10-procentowy wzrost liczby przejechanych kilometrów zaoferował stawkę jedynie o 2,5 proc. większą.

Oferta Przewozów Regionalnych zaakceptowana

Oferta Przewozów Regionalnych opiewająca na kwotę prawie 36 mln zł, dotycząca obsługi ruchu na zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych trasach regionalnych i linii na Hel, została przez urząd marszałkowski zaakceptowana. Więcej na temat szczegółów przetargu można znaleźć tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

SKM Trójmiasto z ofertami na przeglądy P4

Tabor i technika

SKM Trójmiasto z ofertami na przeglądy P4

Witold Urbanowicz 21 października 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

SKM Trójmiasto z ofertami na przeglądy P4

Tabor i technika

SKM Trójmiasto z ofertami na przeglądy P4

Witold Urbanowicz 21 października 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5