NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Remontu Łodzi Kaliskiej póki co nie będzie

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 02.02.2015 224

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-02-02 09:29:44 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
Wiadukt wschodni jest planowany z RPO, projekt listu intencyjnego go zakłada, oraz kolejny etap ŁKA. Oby synchronizowali przebudowa dworca z dokończeniem budowy wschodniego obiektu.

W sumie, historia przebudowy dworca jest tak tajemnicza, że kilka ciekawy informacji się dowiedziałem -

- o budowie hali peronowej nigdy nie słyszałem. Wielka szkoda, gdyż obecne zadaszenie to kpiny. Choć zadaszenia peronów w po modernizacyjnej Gdyni Głównej, są dość podobne...
- o tym, że aż dwa razy przerywali budowę, również... W sumie, myślałem, że budowa trwała bez większych kłopotów, a w pewnych momencie po prostu był STOP.
2015-02-02 09:40:51 Autor: ★★★★
---.itt.net.ua
Jakie tory tramwajowe przechodzą pod wiaduktem? Są tory w bruku ale bez sieci trakcyjnej. Po co to jest?
2015-02-02 10:05:30 Autor: d3
---.158.217.249.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
O peronach nic nie słychać, perony trzeba podnieść obecne "nowe" od 20 lat mają wysokość od 20 do 40 centymetrów i uniemożliwiają sprawne opuszczenie pociągu.
Przejście podziemne pod wschodnimi peronami także nie ukończone, wydłuża drogę dojścia do dworca PKS i przystanków MPK na Włókniarzy o 500 metrów! o od 25 lat nie da się nic z tym zrobić - w przejściu podziemnym brakuje tylko kafelków na ścianach i granitowych płyt na posadzce.
2015-02-02 11:03:06 Autor: hh
---.mt.pl
Przecież kasa musi być na bankomaty, więc jaki remont będą robić?
2015-02-02 11:35:14 Autor: gość
---.internetdsl.tpnet.pl
Szkoda pieniędzy na remontowanie nienaprawialnego. Ten dworzec trzeba zrobić od nowa.
2015-02-02 12:02:59 Autor: MAT
---
Przy dworcu Łódź Kaliska posadowiony jest budynek administracyjno-socjalny (Al.Unii Lubelskiej 3/5) stanowiący własność PKP S.A. Dopiero to jest wizytówka tej firmy a jednocześnie wizytówka miasta-którą widzą wszyscy wjeżdżający do Łodzi od strony Kutna czy Łowicza.
2015-02-02 13:25:32 Autor: gosciu
---.toya.net.pl
Lepiej wydać pieniądze na remont trasy Łódź - Kutno, a dopiero później myśleć o remontach dworców!
2015-02-02 14:52:04 Autor: łódzianin
---.toya.net.pl
Autor tego artykułu nie przygotował się solidnie do pracy. Drugi z nieczynnych wiaduktów nigdy nie umożliwiałby wyjazdu ani wjazdu od strony Pabianic. Wystarczy popatrzeć na mapę!
2015-02-02 18:16:07 Autor: worek kartofli
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Tory tramwajowe w bruku to pomnik - pamiątka po starym układzie drogowo - torowym. Mają przypominać, że to miejsce kiedyś wyglądało zupełnie inaczej.
2015-02-03 18:56:31 Autor: fry
---.play-internet.pl
Ten dworzec najlepiej widac w filmie z Pazura kiedy wychodzac z niego potyka sie i wypowiada slynna kwestie... Lodz kur$$! I to jest jedynie sluszne podsumowanie stanu i idei tego dworca... ehh... moze kiedys jak to wszystko zepnie sie w calosc to bedzie dzialac i bedzie mialo glebszy sens.
2015-02-03 22:31:57 Autor: Pasztun
---.dynamic.chello.pl
@★★★★ -:
Jakie tory tramwajowe? Może takie?

http://antygaleria.pl/details.php?image_id=7870&mode=search
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.